banner51

Narlıdere'yi teminat gösterdi, Konak'ta iddiasını anlattı

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kaldı. İzmir’in kalbi Konak’ta, 20 yıllık belediye başkanlığını taçlandırmaya hazırlanan Abdül Batur, Ben Haber’e özel açıklamalarda bulundu.

Narlıdere'yi teminat gösterdi, Konak'ta iddiasını anlattı

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

2004 ve 2009 yılı yerel seçimlerinde aldığı rekor oylarla, 20 yıllık başkanlık tecrübesine sahip Narlıdere Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur, isminin açıklanmasıyla birlikte seçim çalışmalarına da start verdi.

Her gün adım adım Konak’ı dolaşan ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Batur, seçimlere kısa bir süre kala Ben Haber okuyucuları için, merak edilenleri yanıtladı.

"KONAK BİRAZ KÜSKÜN"

Seçimlere kısa bir zaman kaldı. Son 1 aylık süreci nasıl değerlendireceksiniz?

Seçim gezileri sırasında vatandaşlarımız ile bire bir görüşürken bize aktardıkları sorun ve taleplerini bir havuzda biriktiriyoruz. Bu biriktirdiğimiz sorun ve talepler bize daha sonraki yol haritamızı çıkarmamızda yardımcımız olacak. Konak İzmir’in Kalbi. Fakat biraz küskün Konak. Bazı bölgeleri özellikle ilgisizlikten yakınıyor. Sorunlarının çözümü bende.

SEÇİM SÜRECİNDE AİLENİZİN DESTEĞİ NASIL OLDU?

Ailem zaten Narlıdere’de dört dönemlik belediye başkanlığım sürecinde de benim her zaman yanımda ve destekçim oldular. Onlar benden daha da heyecanlıydı. Biliyorsunuz bu dönem ilk olarak İzmir Büyükşehir belediye başkanı adaylığımız söz konusu idi. Güzel bir mücadele sonucunda Genel başkanımız bizi Konak’ta görevlendirdi. Biz de bu onurlu görevi yerine getirmek için çalışmalarımıza başladık. Tabi bu süreçte en büyük destekçilerim Ailem.

"EN ÖNEMLİ HEDEFİM..."

Konak için en önem verdiğiniz proje hangisi?

En önemli hedefim kentsel dönüşüm. Gültepe, Toros, Gürçeşme bölgeleri ile başladık seçim gezilerimize. Özellikle bu bölgelerde çok büyük sıkıntı var. Sıkıntıları yerinde inceledik ve bölgedeki sıkıntılar bir mimar vizyonuyla çözmek için hemen çalışmalarımıza başlayacağız. Kentin planlama noktasında, çalışmalar yürütmemiz gerekiyor. Yıllardır sıkıntı yaşayan bölgelerin yerinde dönüşüm sağlanması noktasında Narlıdere’deki tecrübemizi Konak’a da aktarmayı planlıyoruz.

İsminizin belediye başkan adayı olarak açıklanmasının ardından, Konak’ı adım adım geziyorsunuz, vatandaşlara dokunuyorsunuz. Peki, vatandaşların Konak’ta önceliği nedir?

Bu sorunun cevabı da aynı. En önemli madde Kentsel dönüşüm. Eski ve ömürlerini tamamlamış ve yıkılma tehlikesi altında olan binalar mevcut. O yüzden en çok istenen dönüşüm talebi. Bu bölgelerdeki vatandaşlarımız, doğal olarak sosyal donatı alanları, çevre koşulları ve tesisleri ile çağdaş bir şehirde yaşamak istiyorlar. Kimseyi yerinden etmeden yerinde dönüşüm yapacağız.

"BELEDİYE BAŞKANI OLMAK HİZMET YAPTIĞINIZ YERİN BABASI OLMAKTIR"

20 yıllık bir deneyim… Kendinize dışarıdan baktığınızda, ‘Abdül Batur’ denildiğinde ilk ne geliyor aklınıza?

Çalışmak geliyor. Biz bu kadar hizmeti çalışarak gerçekleştirdik. Fakat sadece belediyecilik olarak söylemiyorum. Belediye başkanı olmak, hizmet yaptığınız yerin abisi, babası olmaktır. Konak içinde Birlikte konak sloganı ile anlattığımız budur aslında.

ORTAK AKIL VURGUSU

Abdül Batur’un Konak yönetimi nasıl olacak?

Ortak akıl… Konak için yapacağımız tüm çalışmalarda ortak akıl ile hareket edeceğiz. Sivil toplum örgütlerimiz, derneklerimiz, meslek birliklerimiz, muhtarlarımız ve vatandaşlarımız ile birlikte hareket edeceğiz. Konak için en faydalı çalışma için birlikte karar vereceğiz. Hepimiz Konak için en iyisini istiyoruz. Büyük bir aile gibi, Birlikte konak için çok güzel işler başaracağız.

Konaklılar neden Batur demeli?

Aslında Abdül Batur demek için bir neden yok çok neden var. Batur İzmir’i iyi biliyor. Tecrübe, bilgi ve birikim konusunda donanımlı. Narlıdere’de yaptığımız kent yenileme projeleri ortada. Narlıdere İzmir’in parlayan yıldızı oldu. Konak’ta da bunu gerçekleştireceğiz. Çünkü nasıl yapılacağını biliyoruz. Pek çok projeyi hayata geçireceğiz. Tema parkları yapacağı Türkiye’ye örnek olacak.

"BURASI KİŞİLİK SAVAŞLARIN YAPILACAĞI BİR ALAN DEĞİL"

Adaylığınız ile birlikte dikkat çeken bir örgüt-aday birlikteliği var. Bunu nasıl başardınız?

Ben zaten örgütün her zaman içinde ve her çalışmasında yanında oldum. Narlıdere’de ilçe başkanlarımız ile birlikte uyum içinde süreçler geçirdik. Bugüne kadar hiçbir ilçe başkanımla çatışma ortamı içinde olmadım.Burası kişilik savaşların yapılacağı bir alan değil. Burası bir hizmet alanı.

YORUM EKLE

banner47