Muharrem İnce, İzmir'den bombaladı!

İzmir’de 5 ilçesinde vatandaşlara seslenen Muharrem İnce, AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan için, "Bir daha 'CHP zihniyeti, cami yıkar' derse onu meydanlarda perişan edeceğim" dedi

Muharrem İnce, İzmir'den bombaladı!

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, İzmir’de 5 ilçede miting gerçekleştirdi. İnce ilk olarak Menderes'te ardından sırasıyla Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama ve Aliağa'da halka seslendi.

İzmirliler'den Muharrem İnce'ye destek çığ gibi...

İnce, “Merhaba Menderes. Dağlarından yağ, ovalarından bal damlayan güzel insanlar iyi misiniz? Peki 21 Haziran büyük İzmir mitingine hazır mısınız? 21 Haziran’da yer gök insan olmalı. Bugün ilçeleri gezeceğiz. Bu antrenman” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hedef alan İnce alanda yuhalama olunca, “Yuh olmaz, onu sandıkta yeneceğim” diyerek kalabalığı susturdu.

EKONOMİDEN VURDU: YAZIK GÜNAH!
İnce konuşmasını sürdürdü ve “Şimdi Sayın Erdoğan dün demiş ki, ‘ben otomobil fabrikası yapacağım. Muharrem İnce istemiyor. O bisiklete binmeye devam etsin’… Erdoğan’la İnce arasındaki fark şu; o otomobilin kaportasını yapmak istiyor, ben beynini yapmak istiyorum. O 30 yıl önceki teknolojiye talip. Çünkü çağını bilmiyor, tanımıyor. Geri teknoloji istiyor. O otomobilin koltuğunu yapmaya talip ben elektrikli otomobil yapmaya talibim. Çünkü matematik, fizik bilmiyor çünkü diploması yok. Ben diyorum ki elektrikli otomobil, ileri teknoloji, o domates satacağım diyor. Ben marka salça yapalım ve satalım diyorum. O nar satacağım diyor, ben nar suyu satalım diyorum. O zeytin satacağım diyor ben zeytinyağı satalım diyorum. Ülke ekonomisini nasıl rezil ettiler? Her iki kilometrede 5 AVM var. Bir AVM 100 milyon dolar. Aynı gömlekçi orada da var burada da var. Aynı gömlekçi 5 yere kira ödüyor. Sen 10 liraya alacağın gömleği 50 liraya alıyorsun. 5 AVM yerine bir AVM olsaydı yani 400 milyon dolar para kenarda kalsaydı. Bu parayla 20 fabrika kurardın, her birinde 2 bin işçi çalışırdı. Birinci büyük yanlışları budur. Paraları aldılar betona gömdüler. O proje, inşaat diyor. Projeden anladığı İstanbul’u boydan boya kazacak tünel açacak. Benim projem fabrikaları tüten bacalar. Yüzlerce AVM ile doldurdular Türkiye’yi. Yazık günah” açıklamasında bulundu.

AVARE KASNAK GİBİ DOLAŞIYORUZ
İnce, “Avrupa’da 50 kilometrede bir tane benzinlik vardır, Türkiye’de 10 kilometrede bir var. Bir benzinlik 5 milyon dolar. 10 benzinlik 50 milyon dolar. Her 100 kilometrede 40 milyon dolara iki fabrika kurabilirdik. Her 100 kilometrede 4 bin kişi çalışabilirdi. O benzinlik istasyonlarına da güneş enerjisi ürettirebilirdik. Bunlar istihdam yaratmak, üretmek yerine betonu tercih ediyorlar. Çünkü orada mama, rüşvet, hırsızlık çok. Ben sizlere üretim vaat ediyorum. Ben sizlere gelecek vaat ediyorum. Ben sizlere bacaları tüten fabrikalar vaat ediyorum. Ben çocuklarımıza iş vaat ediyorum. Ben otomobil fabrikası istemiyormuşum. Erdoğan’ın bilmediği yer şurası; otomobili yapan mı güçlüdür, otomobili yapan robotu yapan mı, otomobilin yazılımını yapan mı güçlüdür? Erdoğan kaportayı, koltuğunu ben yapayım diyor. Ben de beynini ben yapayım diyorum. Geri kalmış, bilmiyor, cahil. İtalyanlar gönderiyorlar Türkiye’ye elbise diktiriyorlar. Bizim giyimde markamız olmadığı için İtalyan markasını çakıyorlar üstüne biz 3-5 kuruş kazanıyoruz gerisini onlar kazanıyor. Televizyon yapıyoruz para kazanamıyoruz, çünkü markamız yok. sen otomobil fabrikasını gezdin mi diyor? Gezdim sen Almanya’dakini gezdin mi? Avare kasnak gibi dolaşıyoruz. Bir otomobilden 100 euro kazanıyoruz” diye konuştu.

GENÇLERE VE EMEKLİLERE SESLENDİ
Genç ve emeklilere seslenen İnce, “Gençleri iyi yetiştirip, marka üreteceğiz. Gençler beni iyi dinleyin. Her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğiz. Okul öncesi eğitimden başlayarak eğitimi sonuna kadar parasız yapacağız. Size söz veriyorum, gençleri öğrencilerim, çocuklarım, sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. Emekliler, 1990’larda milli gelirin yüzde 37’si bordrolulara aitti bugün yüzde 17’si… Hollanda’da en düşükle en yüksek arasında 2 kat fark var. Türkiye’de 9 kat var. Bunu indireceğiz. Ramazan ve kurban bayramında biner lira verecekler. Olmaz. Enflasyon iki sene sonra onu yer. Ayaküstü olmaz. Kanun lazım. Cumhurbaşkanı olduğumda emeklilerle ilgili kanun çıkaracağız. Kanun şu; emekliler ramazan ve kurban bayramında bin lira değil o anki asgari ücret kaç paraysa onu alacaklar. 16 yıldır iktidar, polis, memur, hemşire, öğrenci, aleviler aklına gelmemiş. Şimdi 360 ek gösterge vereceğim diyor. Ne zaman hatırladı? Muharrem İnce söyleyince. İnce korku böyle bir şeydir. Hepsine 3600’ü vereceğiz, söz” dedi.

ONU MEYDANLARDA PERİŞAN EDECEĞİM
İnce ayrıca, “Türk, Kürt, Alevi, Sünni’yi geçeceksin. Herkes barışacak. Ben sadece CHP’lilerin değil 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Barışacağız. Büyüyeceğiz. Adil bölüşeceğiz. ‘3B’yi 3Y ile getireceğiz. Yönümüz Avrupa Birliği olacak. Yöntemimiz demokrasi olacak. Yönetimimiz bir tek adam yanında avanesi olmayacak. Güçlü bir lider yanında ehliyetli insanlar olacak. Söz verdiğinde tutacak. Ne kandırıldım ne kandırdım diyor. Yahu merak ediyorum. Bu lafı söylerken nasıl söylüyor? Defalarca kandırıldım, rabbim beni affetsin dedi mi? Ben de dua ediyorum rabbim onu affetme! Zoruma giden bir şey var. AK Parti’ye giden kardeşlerime sesleniyorum. Bunlar camiyi yıkar diyor. Bu çok zoruma gidiyor. Burası siyaset meydanı, burada cami konuşulmaz. AK Partili kardeşlerime soruyorum; bundan rahatsız olmuyorlar mı? Cami senin babanın tapulu malı mı? Bu nasıl bir laftır? Ayıp. Utanır insan. Neredeyse gelmeyin kardeşim bizim camimize diyecek. Böyle bir şey olur mu? İnsan bu tür lafları söylemeye utanır. Bir daha CHP zihniyeti, cami yıkar derse onu meydanlarda perişan edeceğim. Meydanlarda konuşacağımız ekonomi. Gel ekonomi konuşalım. Yüreğin yetiyorsa danışmanlarını al, prompterlerini al ekonomi tartışalım. Her gittiğim yerde ekonomi, eğitim konuşacağım. Gençleri geleceğe hazırlayacağız. Bizdeki eksiklikler sizde olmayacak. Bir dayatma yapmayacağız. Sizlerden istediğim şu; 24 Haziran’a kadar tatile gitmek yok. Sakın ha! Kızım doğum yaptı, babam hastalandı, sakın. Mazeret yok, muhalefet ar. 24 Haziran’a kadar hastalanmak yok” ifadelerini kullandı.

İnce Menderes’teki buluşmanın ardından Ödemiş’e geçti.

ÇİÇEKÇİ KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Menderes'ten sonra Ödemiş'e gitmek üzere yola çıktı. Yol üzerinde, Bayındır'a girdiği sırada kadınlar, çiçeklerle İnce'nin yolunu kesti. Burada seraya giren İnce, üretici kadınlarla fotoğraf çektirdi. İnce, fotoğraf karesinde olmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu "Aziz ağabey sen de gel" diyerek, çağırdı. Çiçekçi kadınlardan biri, söze girip, "Biz Aziz başkanımızdan çok razıyız. Bize çok yardım etti. Sizden de yardım istiyorum" dedi. Çiçekçi kadınlar, İnce'ye saksıda çiçek de hediye etti.

İNCE'DEN ÖDEMİŞ'TE STADYUM ÇIKIŞI: ATATÜRK’ÜN İSMİNİ SİLMEK İÇİN YAPTILAR
Ödemiş'e geçen Muharrem İnce, buradaki konuşmasında, "AK Parti döneminde kaç tane stadyum yaptılar? 265 tane yaptılar. Gerekli mi? Gerekli; ama fabrika mı gerekli stadyum mu? Fabrika gerekli. 265 stadyumu niye yapt? Bir, Atatürk ismini silmek için yaptı. İki, yandaşa rant sağladı. Üç, çocuklarımız işsiz kaldı. Stadyum dediğin şey haftada 2 saat çalışıyor. 30 günde 8 saat. Fabrika 24 saat çalışıyor. Erdoğan ile İnce arasında fark bu. Erdoğan diyor ki 'Tüketim, Kanal İstanbul'. Kazdıracak, oradan avanta gelecek, rant gelecek, mama gelecek. İnce diyor ki 'Bacası tüten fabrika gelecek'. Erdoğan, 'İsrail'den tohum alalım' diyor, ben de 'Yerli tohumlarımızı geliştireceğim' diyorum. Bakın farklarımız bunlar" dedi.

'O FAKIBABA, MİLLET FAKİR BABA'
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya yönelik eleştirilerde bulunan İnce, "Tarım Bakanı'nın adı, Fakıbaba; milletin adı, fakir baba. O saman ithal edecek; ben yerli ırkları geliştireceğim, köylüyü destekleyeceğim. O, 'Domates satalım' diyecek, ben diyeceğim ki 'Tarıma dayalı sanayi kurmamız lazım yani marka üretmemiz lazım'. Domates değil ya salça ya da ketçap satacağız. Bizim Mercedes'imiz yok, BMW'miz yok. Marka üreteceğim. Markası olmayan, arkada olur. Sizi iyi yetiştireceğiz; Fransız'dan, Alman'dan daha iyi yetiştireceğiz. Çağınızı bileceksiniz" diye konuştu.
İnce, öğrencilere 19 Mayıs ve 29 Ekim günlerinde burs sözünü tekrarlayarak, "Verimli topraklarla yoksulluk kaderimiz olamaz. Bu yoksulluğu yırtıp, atacağız. Bunu gençlerle birlikte yapacağız" dedi.

'SARAYPEREST CUMHURBAŞKANI'
Kadınların iş gücüne katılımını yüzde 32'den yüzde 50'ye çıkacaklarını dile getiren İnce, "Mutfakta et mi kaynar, dert mi kaynar? Siz bilirsiniz. Ocakta aş mı pişer, taş mı pişer? Siz bilirsiniz. Kadınların iş gücü katılımı yüzde 32. Bunu yüzde 50 yapacağız. Yani 100 çalışandan 32'si kadın, bunu 50 yapacağız. Bunu nasıl yapacağız? Her mahalleye bir kreş açacağız. Ev kadınlarını çalışan statüsüne sokacağız" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocuk konusundaki açıklamalarını da eleştiren İnce, şunları kaydetti:

"İçime dert olan bir konu. '3 çocuk yapın' dedi, sonra dedi ki '5 çocuk yapın'. Orada bitirmemiş, 'Sezaryen mezaryen yok' diyor. Ona da karışıyor. Peki bir Muharrem İnce ne diyor? İster 3, ister 5 çocuk yap. Adamın parası var, her şeyi yerinde, 5 çocuk yapar; ama açsa nasıl yapacak? Aramızdaki fark şu. O diyor ki '3 çocuk yap, 5 çocuk yap'. Ben de diyorum ki benim görevim çocuk sayısını belirlemek değil, bu çocuk bezindeki KDV yüzde 18. Çocuğun donundan yüzde 18 vergi alan devletten adam olmaz. Çocuğun bezinden yüzde 18 vergi al sonra çocuk sayısına karış. Türkiye'yi nasıl kalkındıracaksın? '3 B' ile. Barışacağız, büyüyeceğiz, adili bölüşeceğiz. Bu nasıl olacak? Bir, artık vatandaş tasarruf yapmayacak, devlet tasarruf yapacak. Mesela 40 milyar doları Suriyelilere harcamayacağız, haberiniz olsun. Mesela 2 milyar dolara saray yaptırmayacağım. Cumhurbaşkanının Ankara'da bir sarayı var, damatlar yan tarafta lojman var; ama hepsi orada yaşıyor. İstanbul'da da 5 saray var. 500 milyon dolar da onlara harcadı. Bir tane de 300 odalı yazlık saray yaptırıyor Marmaris'e. AK Parti'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Senin vicdanına sesleniyorum. Ankara'da saray, İstanbul'da 5 saray, yetmedi Marmaris'te Turgut Özal zamanında 4 oda 1 salon vardı. O zaman yetmedi, 300 odalı saray yaptırıyor yani sarayperest bir cumhurbaşkanı."

'AKLIMIZI BAŞIMIZA ALIRSAK GÜNEY KORE OLURUZ'
Türkiye'nin sonunun ya Güney Kore ya da Venezuela gibi olacağını ileri süren Muharrem İnce, "Yıl 1980; Türkiye'nin milli geliri 2 bin dolar, Güney Kore'nin de 2 bin dolar. Asya krizi oluyor, Kore iflas ediyor. Devlet 5 büyük şirketi çağırıyor. 'Rekabet etmeyeceksiniz, dünyayla rekabet edeceksiniz' diyor. 5 şirketin şimdiki ihracatı 250 milyar dolar. Şimdi milli gelir 30 bin dolar. Türkiye'de ise 7 bin dolara düştü. Bir de Venezuela var. 300 milyar varil petrol üretiyor ama devlette tek adam var. Petrolün gelirini halka aktarayım, halk üretmesin; diyor. Halk üretmemiş ve sonunda üretmeyen ekonomi çöküyor. Şu anda en büyük petrol üreticisi Venezuela, tuvalet kağıdı alamıyor. Aklımızı başımıza alırsak Güney Kore oluruz ama bedava yaşamaya çalışırsak tuvalet kağıdı bulamayız. Karar sizin" diye konuştu.

VATANDAŞA, CANLI YAYIN YAPTIRDI
İzmir'in ilçelerinde miting yapan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ödemiş'ten sonra Kemalpaşa'ya gitti. Burada, omuzlarına yörük bezi koyan Muharrem İnce, 'Türkiye'ye güvence, Muharrem İnce' sloganı ile konuşmasına başladı. Vatandaşlardan cep telefonlarından canlı yayın yapmasını isteyen Muharrem İnce, "TRT, Tayyip Radyo Televizyonu oldu. İster göster, ister gösterme. Meydanları engelleyebiliyor musun? Bak görüyorsun. İzmir provası yapıyoruz, 21 Haziran'da iki milyon istiyorum İzmir'de... Yer gök insan olsun" dedi.

Türkiye'nin Suriye olaylarından dolayı Esad'a küsüp 7 yıldır büyükelçi göndermemesini eleştiren Muharrem İnce, "Bunlar doğru şeyler değil" dedi. İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Meydanlara geliyor, anlatıyor, bir de ben anlatayım. Türkiye tekstilde iyi mi? İyi. Güzel elbiseler dikiyoruz, ama markası yok. İtalya alıyor 1, 15 katına satıyor. Gençler, sizinle birlikte ülkeyi ayağa kaldıracağız. Size meydanlarda bağırmam. Geleceğim, gençlere anlatacağım. Üniversitedeki gençler, size öğretmeninizden bir söz. İki yıl içinde sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. 19 Mayıs'ta 500 TL, 29 Ekim'de 500 TL burs vereceğim. Ananızın ak sütü gibi helal size."

'ÇİFTÇİYE MAZOTU 3 TL'YE VERECEĞİZ'
Çiftçinin sorununu çözeceğini de söyleyen İnce, "Çiftçi kardeşim ne güzel kiraz hediye etti. Tam kiraz mevsiminde doğmuşum ben de. Evimin bahçesinden koparıp yiyemedim, burada yedim, mutlu oldum. Çiftçiye mazotu 3 TL'ye vereceğiz" diye konuştu.

Hükümetin herkesle kavgalı olduğunu ifade eden Muharrem İnce, "Herkesle kavga ediyoruz, Suriye'yle, AB'yle, Rusya'yla, ABD ile kavgalı. Gölgesiyle bile kavga ediyor. Bir de bakın biz söyledik sonra polise, öğretmene, hemşireye, din görevlisine 3600 vereceğini söyledi. O zaman getir KHK'yı, yap 3600'ü. Yiğitsen yap hadi. Sen Suriyelilere 40 milyar lirayı nereden buluyorsan ben de parayı oradan bulacağım" dedi.

Muharrem İnce, gençliğe, kadınlara, emeklilere ve çiftçilere yönelik politikalarını Kemalpaşa'da da tekrarladı. Muharrem İnce daha sonra ise otobüsün üzerinden meşaleler yakan kalabalıkla selfie çektikten sonra Kemalpaşa'dan ayrıldı.

İnce'nin İzmir programı Bergama'da vatandaşlara seslendiği mitingle devam etti.

EY BENİM AK PARTİLİ KARDEŞİM!

İnce, AK Parti adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenmeyi sürdürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Külliye dışında İstanbul’da beş sarayı daha kullandığını, Marmaris’te ise 300 odalı yeni yazlık yaptığını anlatan Muharrem İnce, AK Partili seçmene, “Saray 2 milyar dolar. 100 bin tane daire yapardık. Bir tane Ankara’da, bir tane damatlara yaptı sarayın yanında, İstanbul’da Beylerbeyi, Huber, Vadettin, Dolmabahçe saraylarını kullanıyor 500 milyon dolar da oraya harcadı. Bir de şimdi Marmaris’e 300 odalı yazlık saray yazıyor. Ey benim AK Partili kardeşim, sen git oyu ver, o da parayı saraylarda yesin. Yazık günah yazık” diye seslendi.

21 HAZİRAN’DA CUMHURİYET TARİHİNİN REKORUNU İSTİYORUM

Muharrem İnce, 21 Haziran’da İzmir’de gerçekleştirecekleri mitingte Cumhuriyet tarihinin rekorunu beklediğini belirterek, “21 Haziran’a hazırlanmak için geziyorum. Ödemiş, Menderes’e uğradım. Daha üç yerim var. Bugün kısa tur yapıyorum. 21 Haziran’da söyleyeceklerimi söyleyeceğim. Sizden bir şey istiyorum. 21 Haziran’da Cumhuriyet tarihinin rekorunu istiyorum rekorunu. Hazır mıyız?” diye sordu. Muharrem İnce daha sonra ise otobüsün üzerinden meşaleler yakan kalabalıkla selfie çektikten sonra Kemalpaşa'dan ayrıldı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında Bergama İlçesi'nde miting düzenledi.

BERGAMA'DA DA KONUŞTU

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kemalpaşa'dan Bergama'ya geçti. Burada da halka seslenen Muharrem İnce, "Buraya gelirken başka şeyler konuşmak istemiştim ama az önce bir mesaj okudum. Onu sizlerle paylaşmak istiyorum. Şöyle yazmış; 'Ben Bergamalı'yım şu anda Hakkari'deyim ama 9 ve 13 yaşlarındaki kızlarım, karım ve anam şu anda meydanda seni bekliyorlar. Ben sana inandım, anam sana inandı, karım sana inandı. Beni mahcup etme başkanım' diyor. Ben de ona dedim ki 'Sana söz bu ülkeyi barıştıracağım' dedim" diye konuştu.

ERDOĞAN'A 'KÖPRÜ' YANITI

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik eleştirilerine şu sözlerle cevap verdi:

"Erdoğan bugün bana demiş ki 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısında çıktı, 4 kere kaybetti.' 2 kere kaybettim, onu düzelt. Sen 1989 yılında Beyoğlu Belediye Başkanı seçilebildin mi? Beyoğlu'na belediye başkanı olamadın ama bak cumhurbaşkanı oldun. 1991'de milletvekili olabildin mi? Demek ki milletvekili de olamadın ama cumhurbaşkanı oldun. Abdullah Gül genel başkan olamadı ama başbakan oldu. Binali Yıldırım, İzmir'e Büyükşehir Belediye Başkanı olamadı ama başbakan oldu. Demek ki siyasette bunlar olabiliyor. Ben de genel başkan olamadım ama cumhurbaşkanı olacağım. Bunda ne var? Bir de Sayın Genel Başkan bana 'Muharrem buraya gel' demiş. Yahu adam benden 15 yaş büyük, genel başkanımız, 15 yıldır birlikteyiz, 'Gel' demiş ne var bunda?

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığına aday olacak olan kardeşinin evinin bahçesine Genelkurmay Başkanı'nı helikopterle göndermez. Sen belediye başkanlarına 'Çekil bakim oradan' diyorsun, çekiliyor. Senin yola beraber çıktığın kimse şimdi yok yanında. Bülent Arınç yok, Abdullah Gül yok. Hepsi terk etti seni. Sen ona bak. Ben dedim ki 'Birinci köprüyü Demirel yaptı, ikinciyi Özal yaptı, üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı 4. köprüyü İnce gelir, yapar' dedim. O da bana cevap vermiş 'Köprü yapmak senin haddine mi düştü' demiş. Demirden köprü yapmak kolay, basarsın parayı yaparsın. Ben gönül köprüsü kuruyorum senin bilmediğin şeyi yapıyorum."

ALİAĞA'DA BİNLERE SESLENDİ

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında Aliağa İlçesi'nde miting düzenledi. İnce ve eşi Ülkü İnce, vatandaşları selamladı.Muharrem İnce; gençlere, yaşlılara, emeklilere yönelik politikalarını Aliağa'da da tekrar etti.

İNCE: BENİM İÇİMDE İNSAN SEVGİSİ VAR

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları için geldiği İzmir'de Bergama'dan sonra Aliağa'ya gitmek üzere yola çıktı. Aliağa'da, 'Emeğin başkentinin insanları' sözleriyle konuşmasına başlayan ve 21 Haziran'da Cumhuriyet tarihinin rekorunu istediğini söyleyen Muharrem İnce, "Sayın Kılıçdaroğlu kendisine rakip olmuş birisine Cumhurbaşkanı adayı ol dedi. Abdullah Gül aday olmak istediğinde Genelkurmay Başkanı'nı helikopterle gönderdin. Biz sana benzemeyiz. Bizde, içimizde vatan aşkı var. Biz insanları alevi-sünni diye, Türk-Kürt diye ayırmayız. Benim içimde insan sevgisi var" dedi.

İNCE, BAŞBAKANA YANIT VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın borç aldığı parayı betona harcadığını, kendisinin ise çocuklara, işe harcayacağını söyleyen Muharrem İnce, Başbakan Binali Yıldırım'a da cevap verdi. Muharrem İnce, "Binali Yıldırım demiş ki, hani son başbakan, 'Muharrem İnce bol kepçeden atıyor' demiş. Bomba vardır, kurarsın saati sonra kendi kendini yok eder. Kendi kendini yok eden bir başbakana cevap vermeye tenezzül etmiyorum. Bana bol keseden atıyor diyorlar. Parayı nereden bulacakmışım. Sen 4 milyon Suriyeliye 40 milyar doları nereden bulduysan oradan bulacağım" dedi.

MENEMEN'DE VATANDAŞLARI SELAMLADI

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Menemen İlçesinde vatandaşları selamladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER