Muharrem İnce, Erdoğan’a 100 bin liralık tazminat davası açtı

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 'iftira ve hakaret' gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 100 bin TL'lik tazminat davası açtı

Muharrem İnce, Erdoğan’a 100 bin liralık tazminat davası açtı
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri mitinginde hakkında söylediği sözlerinin, "iftira ve hakaret" içerdiği iddiasıyla 100 bin TL manevi tazminat talebiyle dava açtı.

Gerçek Gündem'in haberine göre, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek, açtıkları tazminat davasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Cumhurbaşkanı sıfatını taşımakla birlikte tarafsızlığını tartışmasız bir şekilde yitiren ve teselsülen vekil eden Sayın Muharrem İnce’ye hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren davalı aleyhine Kayseri Mitinginde yapmış olduğu 08.06.2018 tarihli konuşma ile vekil edene açıkça hakaret etmiştir.

Davalı Recep Tayyip Erdoğan, müvekkil hakkında; Bay Muharrem sen bu seçimlerden birinci çıkmazsan bu işi bırakmaya hazır mısın? Görelim Bakalım.. Sen bırakmazsın. Siz icazeti aynı yerden alıyorsunuz, 'Pensilvanya' şeklinde ağır ifadelerde bulunmuştur.

Ülkemizde, 15 Temmuz ve sonrası yaşanılan acı süreç itibari ile 'Sen talimatı Pensilvanya'dan alıyorsun' tanımlama ve yakıştırması dünyadaki tüm yargı sistemlerinde hakaret kapsamında görülecektir.

Belirttiğimiz nedenlere binaen, davacı müvekkilim, ifade özgürlüğüne verdiği önemden dolayı şu ana kadar dava açılmaması yönünde hareket etmişse de, bu kez söylenen ifadelerin, iftira niteliğinde, ağır hakaret ve ifadeler barındırması nedeniyle Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde, 100 bin Türk Liralık tazminat davası ve yapılan haksız saldırının tesbiti ile mahkeme kararının en yüksek trajlı 5 gazetede yayımlanması ve Cezai işlem yapılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat edilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER