Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na flaş teklif!

Kemal Kılıçdaroğlu-Muharrem İnce görüşmesinin detayları çıktı. Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'na "koltuğu bırak, onursal başkan ol" dediğini açıkladı...

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na flaş teklif!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin dün akşam eşleriyle birlikte Ankara'da bir otelde yedikleri yemekte neler konuşulduğu merak edilirken, açıklamaysa İnce'den geldi.

ONURSAL BAŞKANLIK TEKLİFİ

Kısa bir açıklama yapan Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, kurultay çağrısıyla birlikte genel başkanlığı bırakarak onursal başkan olması tavsiyesinde bulunduğunu söyledi.

"HAYIR DERSE..."

İnce özetle şöyle konuştu:

"Sayın Genel Başkanlığı'na büyük bir devlet adamlığı yaptığını İYİ Parti'ye 15 vekil vererek daha sonra da parlamentodaki rakibini cumhurbaşkanı adayı göstererek büyük bir adım attığını söyledim. Kılıçdaroğlu'ndan bana teklif gelmedi ama benden ona bir teklif gitti. Yarış içinde olmayacağımı söyledim. Kendisine onursal başkanlık teklif ettim. Evet ya da hayır bir şey demedi. Ben bu teklifi yaptım. Kendi takdiridir. Bunu kendisinin değerlendireceğini gerisine bakacağız.Ben imza toplamayacağım, ama hayır derse örgüt kendisi çözecektir bu işi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER