Millet İttifakı'nın ortakları CHP ve İYİ Parti bir araya geldi

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti. İkili, İzmir'in sorunları noktasında AK Parti ile de bir araya gelerek merkezi hükümetten destek alınabileceğini ifade etti.

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İzmir siyasetinde bugün 'ziyaret' trafiği yaşanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AK Parti'ye yaptığı hayırlı olsun ziyaretinin ardından, seçimlerde Millet İttifakı çatısı altında buluştuğu ortağı İYİ Parti'yi ziyaret etti.

Yücel ve beraberindeki heyeti, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar karşıladı. 31 Mart yerel sçeimlerinin ardından gerçekleşen bu ilk özel buluşmada, başkanlar önemli mesajlar verdi. Yücel, 31 Mart ve 23 Haizran seçim sürecindeki çalışmalardan dolayı İYİ Parti'ye teşekkür etti. 

Öte yandan, her iki başkanda konuşmasında 'birliktelik' mesajı vererek, İzmir'in sorunlarının çözümü noktasında AK Parti İzmir'in de katkısıyla, merkezi hülkümetten destek alınmasının üzerinde durdu. 

"İYİ PARTİ'NİN SİYASET TARİHİNDEKİ YERİ ÇOK ÖNEMLİ"

"Zor bir iş başardık." diyen Yücel; "Birlikte mücadele verdik. İzmir'de 31 Mart yerel seçimlerinde yapmış olduğumuz dayanışma gerçekten amacına ulaştı. 23 Haziran İstanbul seçimlerinde yine aynı dayanışma ruhunun sandığa yansıttık. Sonuçlar çok umut verici oldu. İYİ Parti'nin siyaset tarihindeki yeri çok önemli. Demokrasinin olmazsa olmazı parlementer sistem çalışmalarında önemli bir katkısı var." dedi.

YÜCEL'DEN BİRLİKTELİK MESAJI

İstanbul seçimleri öncesinde, yaptıkları çalışmalar için de İYİ Parti'ye teşekkür eden Yücel; "Ülkemiz için umut olan yeni bir sayfa açıldı. İnsanları ötekleştiren siyaset anlaşyışının artık kimseye faydası olmadığını herkes görmüştür. Biz bu konuda üzerimize düşen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. İzmir'in daha iyi hizmet alması için sizin görüşleriniz olur önerileriniz olur, merkezi hükümetin de desteği gereken konularda birlikte hareket edersek daha faydalı oluruz diye düşünüyorum." dedi. 

"BU MÜCADELE BÜYÜK BİR ANLAM TAŞIYOR"

CHP'nin gerçekleştirdiği bu ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu söyleyen Kırkpınar; "Türkiyede tıkanmış bir demokrasi, hukukun ve adaletin yok sayılır bir hale geldiği süreçte CHP İYİ Parti iş birliği ile bu tıkanıklığı aşmak, Türkiye'nin normalleşmesini yeniden tesis etmek, millet iradesinin her şeyin üzerinde olduğunu ve yapılan bütün seçimlerde milletin güvenini yeniden tesisi noktasında birlikte verdğimiz bu mücadele anlam taşıyor. Demokrasinin olmadığı yerde ne ekonomik ne de siyasi istikrar olur. Ekonomik anlamda büyük özveriler ve ekonomik sıkıntılar aşılabilir. Ama toplumsal yaralar kolay kolay iyileştirilemiyor. Bizi Türkiye'nin, her türlü derdine çare olmak için bir araya geldik. Bir yandan demokrasiye sahip çıkmak için hem de ekonomik anlamda bir çözüm için nefes alma süreci yarattık." şeklinde konuştu. 

"BİZ TÜRKİYE'NİN FABRİKA AYARLARINA DÖNEMESİ İÇİN GAYRETE EDEN KİMLİKLERİZ"

İstanbul'da oy farkının 150-200 bin olmasını beklediğini iafede eden Krıkpınar, "İstanbul'a gidince fikrm değişti. En güçlü oldukları ilçelerde farkın 400 binlere tırmanacağı yönündeydi. Bizim milletimizin hak gaspına uğramış insanların yanında yer alır. Bunun cevanını sandıktan aldılar. Bizim kimseyle bir düşmanlığımız yok. Biz, Türrkiye'nin yeniden fabrika ayarlarına dönmesi için gayret eden siyasi kimlikleriz." ifadeleirni kullandı. 

"15 GÜNDE BİR BİR ARAYA GELİP, İZMİR'İ KONUŞABİLİRİZ"

AK Parti İzmr İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye de 'birlikte çalışalım' çağrısını yapan Kırkpınar; "Bugün metropol ilçelerde en büyük trafik sıkıntısını yaşayan yer Buca'dır. Onay bekleyen bir metro hattı vardır. Merkezi hükümetin bu tip olaylarda daha özverili daha makul bir araya gelmesinden yanayım. Yani yerel yönetimlerde hizmet akışının sağlanması gerek. Hem AK Partinin hem de İYİ Parti ve CHP'nin il başkanları olarak bence en az 15 günde bir bir araya gelerek bu ilin temel problemleri ile ilgili merkezi hükümetten nasıl destek alabiliriz, konuşmalıyız. Ben Kerem Ali Bey'i de arayıp bunu teklif edebilirim. Hizmet herkesin hakkı. Partizanlık ve buna benzer bir tutumla bunu engellemek İzmir'e yakışmaz. " dedi.

İl Başklanlarının açıklamalarının ardından toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER