'Millet İttifakı'ndan çok kritik İzmir zirvesi

Millet İttifakı içinde yer alan 4 siyasi partinin İzmir il başkanları bir araya geldi. Kritik zirvede ise gündem maddeleri, propaganda haritası ve seçimle sandık güvenliği oldu. Zirve sonrası açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Koray Ükünç, 4 partiden birer koordinatör belirleneceğini söyledi

'Millet İttifakı'ndan çok kritik İzmir zirvesi

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda 24 Haziran seçimlerinde hayati önem taşıyan konuların görüşüldüğü ifade edildi.

Türkiye 24 Haziran'daki erken seçime kilitlenirken, İzmir'de önemli bir zirve gerçekleşti.

MİLLET İTTİFAKI'NIN TEMSİLCİLERİ BİR ARADA

Seçime 'Millet İttifakı' çatısı altında girecek 4 partinin il başkanı Kordon Otel'de bir araya geldi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç'ün girişimiyle gerçekleşen buluşma Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Deniz Yücel, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Erduran, milletvekili adayı olmak için partisinden istifa eden Demokrat Partili Metin Dökmeciler ve yerine vekalet eden İl Başkanı Ahmet Necim Turbil'i bir araya getirdi. Toplantıya İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Atila Certel ile CHP İl Sekreteri Birgül Değirmenci de katıldı.

İYİ Parti İl Başkanı Koray Ükünç'ten geldi. Ükünç süreci sağlıklı yürütmek için 4 partiden birer koordinatör belirleneceğini açıkladı.

'BİR OYUN ÇALINMAMASI İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ'

Ükünç sürecin sağlıklı işlemesi adına dört partiyi temsilen birer koordinatör belirleneceğini bildirdi.

'Bir oyun bile çalınmaması için her şeyi yapacağız' diyen İYİ Parti İl Başkanı Ükünç şunları söyledi: Seçim ve sandık güvenliğiyle ilgili ne yapabiliriz masaya yatırdık. Tüm il başkanlarımızın önemli önerileri oldu. İl başkanları olarak yoğunluk nedeniyle sık bir araya gelemeyebiliriz. Bu nedenle sürecin sağlıklı işlemesi adına dört partiyi temsilen birer koordinatör belirlenecek. Dört koordinatör süreci bir araya gelerek götürecek. Dörtlü ittifakın verimli hale gelmesi adına ittifakı tabana yansıtmak istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER