banner51

MHP’nin seçim beyannamesine İYİ Parti İzmir’den gönderme

MHP Lideri Bahçeli’nin partinin seçim beyannamesini açıklamasının ardından İYİ Parti’nin İzmir 1. Bölge listesinin ilk iki sırasındaki ismi Dervişoğlu ve Ulupınar’dan MHP’ye gönderme geldi

MHP’nin seçim beyannamesine İYİ Parti İzmir’den gönderme

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi için hazırlanan seçim beyannamesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Ankara Spor Salonu'nda açıklandı.

Bahçeli'nin “ Şimdi soruyorum sizlere, başarmaya var mısınız? Zaferlere hazır mısınız? Oyunları bozacak mısınız? İhanetleri, ithamları 24 Haziran'da ezip geçecek misiniz? Başkaları gibi irademiz hipotekli değildir, zincirli değildir. Gördüğümüz gibi oluruz, olduğumuz gibi de görürüz. MHP, Türkiye'nin faydasına olmadığı hareket karşısında tek başına da olsa karşı durmuştur. Geçmişimizdir tanıktır. Bizim safımız Türk Milleti'dir. Bizim yönümüz Türk İslam Dünyası'dır." sözleri salonda büyük alkış aldı.

MHP’nin seçim vaatlerini açıklamasının ardından Eski MHP’li İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir 1. Bölge 1. Sıra Adayı Müsavat Dervişoğlu ve İzmir 1. Bölge 2. Sıra Adayı, İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Yıldırım Ulupınar MHP’yi hedef alarak sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getirdiler.

Dervişoğlu;  “Hedefi iktidar olmayan bir partinin siyasi zaferden kast ettiği ne olabilir acaba? Başkasını iktidar yapmak mı? Çok yazık!..” ifadelerini kullandı.

Ulupınar ise MHP’nin kredi borçlarını yapılandırmakla ilgili vaadine gönderme yaparak sosyal medya hesabından;“ MHP kredi kartı borçlarını yapılandıracağını söylemiş. Vaatleri bile bizim gerimizde. Kredi kartı borçları affedilecek” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER