MHP'li Şahin'den seçim yorumu

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İstanbul seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu. Şahin; halk iradesinin tecelli ettiğini vererek Cumhur İttifakı'na olan desteklerinin devam edeceğini söyledi.

MHP'li Şahin'den seçim yorumu

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi, resmi olmayan sonuçlara göre CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun zaferi ile sonuçlandı.

Sürecin en başından beri, AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım'a destek veren ve İstanbul'a adeta kamp kuran MHP İzmir İl Başkanlığı'ndan, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından açıklama geldi.

DEMOKRASİ VURGUSU

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, demokrasi vurgusu yaparak, halkın iradesinin tecelli ettiğini belirtti. Öte yandan Şahin, Cumhur İttifakı'na olan desteklerinin de devam edeceğini vurguladı.

İşte Şahin'in Ben Tv'ye özel o açıklamaları:

"Biz elimizden gelen her şeyi yaptık. Ama halk iradesi böyle tecelli etti. Halk iradesine saygımız sonsuzdur, bize oy veren vermeyen halkımıza teşekkür ediyoruz. Demokrasinin gereği budur. Demokrasi böyle bir şeydir. Buna da saygı duymak gerekir.

Cumhur İttifakı'na desteğimiz devam ediyor. Hiç bir aksaklık vermeden devam edecek. Herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. "

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER