MHP'nin 'İzmir' kararına İl Başkanı'ndan ilk yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya’daki Belediye Başkanları Toplantısı’nda, Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu

MHP'nin 'İzmir' kararına İl Başkanı'ndan ilk yorum

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

MHP Genel Başkanı Devlet Bhçeli ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın, 24 Haziran genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oluşturulan Cumhur İttifakı'nın, 31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerde de devam etmesi yönündeki kararı, siyaset kulislerini hareketlendirdi.

MHP Lideri Bahçeli, bugün partisinin Antalya’daki Belediye Başkanları Toplantısı’nda yerel seçimlerde 3 büyük ilde aday çıkarmayacaklarını açıkladı.

Bahçeli'nin bu açıklamasının ardından, İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den de açıklama geldi. Şahin; "Genel Başkanımızın açıkladığı gibi, Ankara, İstanbul ve İzmir'de Cumhur İttifakı'nın adaylarını destekleyeceğiz. İttifakın yara almaması için, genel başkanımız böyle bir karar aldı. Hayırlısı olsun" ifadelerini kullandı.

İLÇELERDE AYRI YOL İZLENECEK

İzmir’de Büyükşehir için AK Parti’nin adayını destekleyecek olan MHP İzmir Teşkilatı'nın, ilçeler için ayrı yol izleyeceği ifade edildi.

İlçeler için alınan bu kararın geçerli olmadığını söyleyen Şahin; "Şu an için öyle bir şey yok. İlçelerde herkes kendi adayını çıkartacak. Pazartesi günü, detaylı açıklama yapacağız. " dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER