MHP'li Şahin son noktayı koydu: Kendi adaylarımızla gireceğiz

İzmir'de, yerel seçim için iş birliği kararı alan ve ortak aday çıkaran AK Parti ve MHP kanadında, meclis üyelikleri konusundaki belirsizliğe MHP İl Başkanı Şahin son noktayı koydu. Şahin, MHP'nin genel tavrının ayrı listelerle gitmek olduğunu ifade etti.

MHP'li Şahin son noktayı koydu: Kendi adaylarımızla gireceğiz

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İzmir'de yerel seçim hareketliliği sürüyor. Cumartesi günü Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen aday tanıtım toplantısında, MHP ve AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı.

30 ilçede, iş birliği yapacak olan Cumhur İttifakı'nda, adayların açıklanmasıyla birlikte gözler meclis üyeliklerine çevrildi.

İki partinin, meclis üyeliklerinde bir ittifak yapıp yapmayacağı merak edilirken, son nokta MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin tarafından kondu.

"AYRI LİSTELERLE GİRECEĞİZ"

Şahin, Ben Tv'ye yaptığı açıklamada, meclis üyeliklerinde ayrı liste olacağını ifade etti. Şahin; "Ayrı listelerle gireceğiz. Bütün Türkiye'de uygulanacak yöntem bu, herkes kendi listesi ile girecek. Tabii başka bir görüşme olmazsa. AK Parti'nin böyle bir teklifi var ama bizim Genel Merkezimizin görüşü, tüm Türkiye'de ayrı girilmesi. Ayrı gireceğiz ki, biz de oyumuzu göreceğiz. Bizim de oyuna girmemiz gerek." dedi.

"AK PARTİ İŞ BİRLİĞİNDEN YANA"

Aday tanıtım toplantısının hemen ardından Pazartesi günü AK Parti İl Binası'nda yapılan toplantı da bu konunun gündeme geldiğini ifade eden Şahin; "AK Parti, bu konuda da bir iş birliğinden yana. Onlar bize bir teklif sunacaklar, biz de bunu Genel Merkeze ileteceğiz. Süreç nasıl ilerler bilmiyorum ama Milliyetçi Hareket Partisi'nin genel tavrı, ayrı olmasından yana" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER