MHP'li Şahin'den Soyer'e "kayyum" tepkisi!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in üç büyükşehirdeki kayyum kararı karşısında verdiği tepkiye MHP İzmir'den cevap gecikmedi. İl Başkanı Şahin, Soyer'e sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

MHP'li Şahin'den Soyer'e "kayyum" tepkisi!

Ben TV - Diyarbakır, Van ve Mardin'de büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmasının yankıları sürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in karara tepki göstererek, "Belediye başkanlarının görevden alınması seçmen iradesini yok saymaktır. Bugünkü kayyum atamaları bu tutumun ve demokrasiden uzaklaşmanın göstergesidir. Bu tutumun panzehri dayanışmadır. Dayanışma milletin iradesinin korunmasını ve milli egemenliğin tesisini sağlayacaktır." şeklindeki açıklamasının ardından bir açıklama da MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den geldi.

ŞAHİN'DEN SOYER'E SERT CEVAP

Soyer'in açıklamasına tepki gösteren MHP'li Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, "Sayın Soyer, siz işinize bakınız! Türk Devleti teröre destek verenlerle de, belediye imkanlarını teröristlerin emrine verenlerle de, terörün siyasi ayağının kürsüsüne çıkanlarla da; hendek terörüne destek olanlarla da mücadele eder! Siz Yanan ormanlarımız için bir çare düşünün!" ifadelerini kullandı.

İşte Şahin'in o paylaşımı:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabahattin cetin
Sabahattin cetin - 4 ay Önce

Doğru bir karar teröre destek verenler cezasını cekmeli

ULKU
ULKU - 4 ay Önce

VEYSEL SAHİN BASKAN DOGRU SOYLEMİS MHP CCC

SIRADAKİ HABER