banner51

MHP'li Şahin'den flaş açıklamalar

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, dün Ankara'ya giderek, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüştü. Şahin, bugün de Ankara'da olduğunu ve temaslara devam edeceğini ifade etti.

MHP'li Şahin'den flaş açıklamalar

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

24 Haziran genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı çatısı altında birleşen AK Parti ve MHP, 31 Mart yerel seçimlerinde de bu iş birliğini devam ettirme kararı almıştı. İki parti arasındaki yoğun görüşmeler sonucunda, MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkarmayarak, AK Parti'nin adayı Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekci'yi destekleme kararı almıştı. Yerel seçimlerde, iki parti arasında büyükşehir konusunda görüş birliğine varılsa da, ilçelerde nasıl bir yol izleneceği ise merak konusu oldu.

Bu kapsamda, dün Ankara'ya giderek MHP Genel Başaknı Devlet Bahçeli ile görüşen MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, AK Parti ile ittifak yapılması beklenen ilçeler hakkında konuştu.

"SEÇİMLERE BİRLİKTE GİRMEKTEN YANAYIZ"

Görüşmeye dair Ben TV'ye açıklamada bulunan Başkan Şahin, Ankara'dan dönmediğini ve temaslarına bugün de devam edeceğini ifade etti. Şahin; "Görüşmelerimiz devam ediyor. Dün Ankara'ya gelerek Sayın Bahçeli ile, ittifak sürecinde ilçelerde nasıl bir yol haritası izleyeceğimize dair konuştuk. Bir gün daha kentte kalarak, görüşmelere devam ediyorum. Biz, seçimlere birlikte girmekten yanayız. Planlama yapıyoruz. İttifak için nasıl bir adım atmak faydalı olacak, bunu değerlendiriyoruz" dedi.

"AK Parti ile yapılan ittifak, Büyükşehir düzeyinde kalabilir mi?" sorusuna net bir açıklama yapmaktan kaçınan Şahin; "Kalabilir de kalmayabilir de. Temaslarımız devam ediyor. " ifadelerini kullandı.

"PKK İLE GÜZEL İZMİR HALKININ BİRLEŞMESİ..."

Öte yandan Şahin; CHP ve İYİ Parti arasındaki iş birliği görüşmesinin karara bağlanmasıyla birlikte, İzmir'de tek aday çıkacak olması ile ilgili de değerlendirmede bulundu. Sert ifadeler kullanan Şahin; "Hayırlısı olsun. Zillet İttifakı bizi ilgilendirmiyor. Bu iş birliği bizi zorlamaz. Onlar İYİ Parti'nin durumunun farkında değiller zannediyorum. Siyasette 2 kere 2, 4 etmez. Türk milleti, İzmir halkı, HADEP ile milliyetçileri, Atatükçüleri bir araya getirmekle oyunu arttıramaz. PKK ile güzel İzmir halkının birleşmesi, 2 etmez yani." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER