banner51

MHP İzmir'den CHP'ye yönelik çok sert açıklama!

MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, “İzmir’in sırtında hançer var. Böylesine güzel ve özellikleri olan bir şehre yapılanları anlamak mümkün değil. Cumhur İttifakının yerel yönetimde birinci vazifesi İzmir’in sırtından hançeri çıkarmak olacaktır” dedi.

MHP İzmir'den CHP'ye yönelik çok sert açıklama!

MHP İzmir’in AR-GE ve Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut yaklaşan yerel seçimlerle ilgili olarak il başkanlığının yaptığı çalışmaları anlattı. MHP İzmir İl Başkanlığının elli kişilik bir AR-GE ekibinin olduğunu söyleyen Bulut, “İl Başkanımız Veysel şahin Beyefendi’nin göreve gelir gelmez bizden istediği ilk şey, bir İzmir Fotoğrafı çekmemiz ve bu fotoğrafa göre şehrimizde yaşanan aksaklıkları, insanımızın beklentilerini ve geleceğe dönük vizyonun tespitiydi. Bu adımla yola çıktık. Şu anda karşı karşıya kaldığımız İzmir tablosu ise içimizi yakıyor” ifadelerini kullandı.

"CHP BELEDİYECİLİĞİ ATATÜRKÇÜYÜZ DİYEMEZ"

Bugüne kadar İzmir’e şehir, şehircilik ve insan merkezli bakılmadığını bununla birlikte hiçbir bir projede Millilik vasfı olmadığını da vurgulayan MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, “Düştükleri duruma bakınız ki, Atatürk diyorlar, heykelini bile benzetemiyorlar! Atatürk diyorlar, Atamızın desteklediği 1. ve 2. Milli Mimari Akımından haberleri yok. Mimar Kemaleddin Bey’i sorsan bilmezler. İzmir’de CHP belediyeciliği kimliksiz bir yapılaşma oluşturdu. Sokaklara isim vermek yeterli değil. Meseleyi tam manasıyla kavramak gerekiyor. Atatürk demek Milli değerlerin hayatın içinde olması demektir. CHP şehirciliği ise bundan çok uzaktır. İzmir Milli değerlerin hâkim olduğu marka bir şehir ama CHP Belediyeciliği göz boyamaktan öteye geçmiyor. Hizmet bekleyen insanlarımızı böyle kandırmaya devam edemezler. Biz Türk Milliyetçilerine de Atatürkçülük taslayamazlar” dedi.

"ATATÜRK’LE DAİRE SATIYORLAR"

İzmir’de Atatürk’ü suiistimal ederek ticari kazanç sağlayan şirketler var diyerek sözlerini sürdüren Cumhur Bulut, “ Hem insanımızın milli duyguları sömürülüyor hem de Atatürk kullanılıyor. İzmir’de Atatürk’lü tabelalar yaptırıp çeşitli Atatürk gösterileriyle daire satmaya çalışan müteahhitlik firmaları türedi.  Biz bunları kabul etmiyoruz! CHP’nin suni Atatürkçülüğünün İzmir’i getirdiği nokta maalesef bu! Açıklamasını yaptı.

"BİRAHANELERE VE ÇOCUK PARKLARINA BAKSINLAR"

Sözlerini CHP belediyeciliğinin İzmir’i getirdiği durum değerlendirmeleriyle sürdüren Bulut şunları kaydetti; “Yirmi yıldır belediyecilik yaptıklarını söyleyenlere ve bununla övünenlere söyleyeceğimiz çok şey var. CHP belediyeciliğinin İzmir’deki başarı göstergeleri sokaklarımızın içine kadar giren birahanelerdir!  Şehir içinde çocuk başına düşen park alanlarının yetersizliğidir. Hayatımızı felç eden trafik sorunudur. CHP’nin festival belediyeciliği ölçülecekse işte bunlarla ölçülmeli, değerlendirilecekse toplu ulaşımda yirmi yıl geriden gelmemizle değerlendirilmelidir. Bunlara bakıldığında CHP’nin başarısızlığını ve İzmir’i getirdiği durumu daha rahat görebiliriz. İzmir muazzam bir şehir ama sırtında hançerle yaşamaya mecbur ediliyor. Cumhur İttifakı Belediyeciliği ilk önce bu hançeri çekip çıkaracaktır. Şehrimizi olması gereken yere getirecektir inancını taşıyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı’nın yerel seçim zaferiyle İzmir’de çok şeyin değişeceğini, İzmir’in yeniden huzur ve kazanç şehri olacağını da söyleyen MHP İzmir’in AR-GE’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, önümüzdeki günlerde İzmir ile ilgili yaptıkları tespitleri belgelendirerek açıklayacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER