banner51

MHP İzmir'den Kadınlar Günü mesajı

İzmir Milliyetçi Hareket Partisi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir mesaj yayınladı

MHP İzmir'den Kadınlar Günü mesajı

İzmir Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Bakır 8 Mart Emekçi Dünya Kadınlar Günü vasıtasıyla bir mesaj yayınladı. Kadınların, toplumun vicdanını ve gücünü temsil ettiğini belirten İl Başkanı 'Kadınlarımız hak ettiği saygıyı ve sevgiyi görmelidir'dedi. 

İşte Fatma Bakır'ın yayınladığı kutlama mesajı : 

“Bütün insanlık olarak baktığımızda;gerek duygusal olarak, gerekse fiziksel olarak en güçsüz, korunmaya ve kollanmaya en çok ihtiyaç duyacak varlık olarak kadınlar görünmektedir. Oysaki bu narin yaradılışın altında engin bir dayanıklılık, üretkenlik ve derinlik yatmaktadır. Anne, sevgili, eş, evlat olma özelliğine sahip olan kadınlarımız,bu özellikleri dolayısıyla insanlığın estetik bütünlüğü ile beraber toplumun vicdanını ve gücünü temsil etmektedir. Kutsal annelik görevinin yanı sıra üstlendikleri roller ile günümüzün çağdaş medeniyetinin oluşmasında büyük katkı sağlayan kadınlar, tarihimizin her döneminde devletlerin kuruluşundan itibaren yönetiminin her kademesinde yer almış ve gereken saygıyı görmüştür.

Bu manada kadınların toplumda hak ettikleri saygın yeri alması, bireysel hak ve özgürlüklerine sahip çıkması, yaşadıkları sorunların çözümünde rol oynaması bakımından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü önemli bir farkındalık yaratmaktadır.Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin gelişmesinde ve çağdaşlaşmasında büyük emekleri olan kadınlarımızın toplumsal, sosyal ve ekonomik yaşamdaki yerinin sağlamlaşması ve hak ettiği saygıyı görmesi için bizler de elimizden geleni yapacağız. Bir günün değil her günün kadınlar günü olduğu bir toplumsal bilinç oluşturmak için mücadele edeceğiz.Asla unutulmamalıdır ki; “İstikbal, neslin emanetçisi olan kadınlarımızın ellerinde şekillenecektir.” Bu vesile ile başta Şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm Izmirli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım. “

YORUM EKLE

banner47