MHP İzmir'de büyük buluşma! Zeybekci ve adaylar çıkarma yaptı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci, İl Başkanı Şengül ve Cumhur İttifakı'nın 30 ilçe adayı, MHP İl Başkanlığı'nda bir araya geldi. Toplantıda, önemli mesajlar verildi. 

Cansu Temir Aksu / Ben TV

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala, İzmir'de de hareketli günler yaşanıyor. Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısıyla 30 ilçede adaylarını açıklamış ve seçim çalışmalarının startını tam anlamıyla vermişti. 

Adayların kentteki yoğun çalışması devam ederken bugün flaş bir buluşma gerçekleşti. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve 30 ilçenin belediye başkan adayları, MHP İl Başkanlığı'nda bir araya geldi.

"BU BİRLİKTELİK BÜYÜK BİR SİNERJİ YARATTI"

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin; "Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı ikinci toplantısını İzmir il teşkiltamızda yapıyoruz. Ilk toplantımızı AK Parti'de yapmıştık ki aradan 1 hafta geçti. Bir haftalık izlenimimiz; çok büyük bir sinerji yarattı bu birliktelik. Allah hayırlısını versin. Biz çalışmalarımıza  devam edeceğiz. Arkadaşlarımız gayet mutlu ve özverili." dedi.

ŞENGÜL'DEN ŞAHİN'E: SİZİN 30 İLÇE BAŞKANINIZ VAR

Şahiin'in ardından konuşan, İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ise, İzmir'de Türkiye'ye örnek bir çalışma yaptıklarını vurguladı. Şengül konuşmasında; "Bugün Milliyetçi Hareket Partisi'nde ikinci toplantımızı yapıyoruz. Adaylarımızı belirlemiştik hemen akabınde AK Parti il başkanlığında birlik ve beraberlik içinde önümüzdeki süreçteki stratejilerimizle ilgili  bir toplantı yapmıştık. Örnek bir çalışma başlattık. Ankara'da bir kamp toplantısı vardı orada da gündeme geldi. Buradaki çalışmamız diğer illere de örnek olacak şekilde motivasyonla devam ediyor. Ben şunu söylemek istiyorum MHP İl Başkanına; sizin 30 ilçe başkanınız var. Bizim de öyle. Hepsi bizim adayımız. Bizim de 30 adayımız var. Yukarıda alınan kararlara sonuna kadar sahip çıkıyoruz. Bu birlik beraberliğimiz tabana da yansıyacak. Bu birliktelik bizim gücümüze daha da güç katıyor. " dedi.

"CUMHUR İTTİFAKINA EN GÜZEL MÜJDEYİ İZMİR'DEN VERECEĞİZ"

"Önümüzdeki yerel  seçimler, yerel seçimin ötesinde" diyen Şengül; "Yerli ve milli olarak iki parti olarak da yansıtacağız. Bir olacağız. İlimize ilçemize hizmet etmek için beraber yürüyoruz. Zeybekci, deneyiminin tecerübesini iki il başkanımızın da beraber çalışmasıyla Cumhur ittifakını en güzel müjdeyi İzmir'den vereceğine inanıyorum." dedi.

"BEN ÇOK ŞANSLI BİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYIYIM"

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci ise konuşmasında; "Bugün bizim için bereketli bir gün. Izmir'in bir çok noktasında, İzmir'in tamamına temsil eden vatandaşlarımız ile bir araya gelme imkanımız oldu. Onlardan aldığımız motivasyon ve cesaretle inanın çok farklı bir gün yaşıyoruz. Buradaki ikinci toplantımız. Ben çok şanslı bir büyükşehir belediye başkan adayıyım. İki il binam var. Iki il başkanım 60 ilçe başkanım var ve 30 tane birbirinden değerli başkan adayımızla İzmir hak ettiğini alacak. İzmir Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler yarışında istediğini alacak." dedi."İZMİR'İN PROBLEMLERİ AZALMADI, ARTTI"

MHP ile AK Parti arasında oluşturulan sinerjiye de dikkat çeken Zeybekci; "Şunu görüyorum , bu AK Parti artı MHP eşittir iki olmuyor. Bir artı bir eşittir üç dört oluyor. Oluşturulan o sinerj, o anlam, şimdi canlı bir şekilde yaşıyoruz ki mevzubahis İzmirse gerisi teferruattır. İzmir şuanda, ki bunu rencide için söylemiyorum, yoksa siyaset kanalı ile demokrasiyi kullanarak bu şehre hizmet etmek için yola çıkan herkesten Allah razı olsun. Ama bir gerçek var, İzmirli'nin hep bareber yaşadığımız 15-20 senelik süreçte problemleri azalmadı arttı. Çözümü zorlaştı. Bunu sadece İzmirliler olarak tespit etmek istiyorum. AK Parti ve MHP'nin birlikteliği İzmir'deki o birlikteliğin en önemli timsalidir. Ben herkese şunu diyorum ne olur oyunuzu İzmir'e verin. Kendinize, çocuklarınıza, İzmir'in geleceğine verin. Söylediğimiz budur ve İzmir bizi anladı diye düşünyorum." dedi.

"BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ İÇİN TEK LİSTE OLSUN"

"Bir temennim ve dileğim de, 2 partinin bu şehirde belediye meclis üyeliklerine de tek liste olarak girmesi" diyen Zeybekci; "O şeklide sinerjinin daha da katlanacağına inanıyorum. MHP il başkanım ve ekibi her gittiğimiz ilçede mutlaka, kendimi evimde gibi hiddediyorum demeyeceim. Hepsi benim ilçe başkanlığım. Bunun için Allah razı olsun. Her yerde posterlerimiz de olacak. Sahada olacağız hep beraber İzmir hak ettiğini alacak." dedi.

"31 MART GECESİ O ZEYBEK OYNANACAK"

"İzmir zeybeksiz olmaz" diyen Zeybekci; "31 Mart gecesi o zeybek Konak meydanında oynananacak. 1 nisan sabahı Anadolu ecdad emaneti oan bu coğrafya güneşin doğuşunu İzmir'den izleyecek.  İlçe adaylarımızla destan yazacağız. Tutulmadık el bırakmayacağız. Samimiyetimize inandıktan sonr, bizim başımızı öne eğecek hiçbi rşey yok. İzmirlimiz bize siyasi parti ayrımı olmaksızın elimiz tutun, İzmir'e sahip çıkın diyor." dedi. 

"İZMİR'E SAYGIZILIKTIR"

Açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularına yanıtlayan Zeybekci; "İzmir'i dünyaya pazarlamak derken, bunu açıklamaya gerek duymak İzmir'e saygısızlıktır diye düşünüyorum. İzmir en çok yatırım çeken il olacaksa, ki ben İzmir'e il denmesine karşıyım. İzmir bir bölgedir, bir hikayedir. Yatırımcılara en cazip ortamlara sağllayacak eğitim, bilim, sağlık, tarım, denizcilik ve balıkçılık şehri izmir diye çıkacaksak yola, bizim hedefmiz dünya. Bütün dünyaya duyuracağız. Hayalimizde hedefimiz de kendi içine kapanmış, kendi içine dönen, Anadoluya bile sırtı döndürülen izmir yerine dünyaya açılan bir İzmir diyoruz. İzmir'i dünyaya pazarlamak çok net bir cümledir. 30 ilçe başkanına da bunu söylüyorm. Ama dervişin fikri neyse zikri de odur. Asal muhattap almıyorum.  Bu şekilde samimi bir hedef çizmek başka bir şekilde çarpıtılırsa bunu İzmir'e haksızlık olarak görürüm. Her şeyiyle en güzel İzmir hedefimiz. Bu mesele bir İzmir hikayesi, İzmir kızıl elması. Biz bunun peşindeyiz. Seçim kaybetme kazanma değil. Beceriksizliklerin ideolojik bir kılıfla örtülmesi bir girişimdir. Hiç kimse kimseden daha milliyetçi değildir. Aynı kıbleye dönüp Allahu Ekber diyorsak kimse kimseden daha müslüman değil. Senin izmir'le ilglil hayalin, projen ne? Bunları konuşalım. Bu tarz yaklaşımları haksızlık olarak görüyorum. Kolaycılık ve ideolojik kılıf olarak görüyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER