Menemen'den ilk mesajlar

Cumhur İttifakı adayı Aydın Pehlivan, Menemen'de yeni başkanvekili seçildi. Pehlivan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada; "Ak belediyeciliği Menemen’le tanıştırmanın heyecanı içindeyiz." dedi.

Menemen'den ilk mesajlar

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yerine seçilecek başkanvekili için 'bilmeceye' dönen süre, bugün tamamlandı.

Millet İttifakı'nın boykotu sonrası bugüne ertelenen oturumda 8 meclis üyesinin katılımıyla salt çoğunluk sağlandı. Kura çekimi sonunda Cumhur İttifakı adayı Aydın Pehlivan yeni başkanvekili seçildi.

Pehlivan, meclis toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklama:

En nihayetinde yasaların, kanunları tarif etmiş olduğu şekilde ilgili kura çekimini sonunda gerçekleştirebildik. Bu kura sonucunda da Allah bizlere nasip etti. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Belediyeciliği, Menemen’le tanıştırmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu konuyla ilgili de hepinizden, tüm teşkilatlarımızdan Allah razı olsun. Herkes geldi, gitti, emekleri çok büyük. Ben Menemen’in evladıyım. Bu konuyla ilgili biz, muhalefettik, layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Tüm Menemen halkının gözü önünde cereyan etti konular. Şu anda da Rabbim bize Menemen’i yönetmeyi, nasip etti. İnşallah çok iyi hizmetleri halkımızla buluşturacağız. Menemen’e hayırlı olsun.

Biz kanunlarına, hukuka saygı duyan insanlarız. Türkiye Cumhuriyeti Devleri bir kanun devletidir. Bu konuyla ilgili ilerleyen süreçte mahkemenin vereceği kararlarda boynumuz kıldan incedir. Biz şu anda mahkemenin vermiş olduğu kararı icra ettik. Bunu yapabilmek adına hepiniz yoruldunuz. Yarından itibaren belediyemize geleceğiz. Hep birlikte Menemen Meclisi olarak 31-32 kişilik ekip olarak hep birlikte Menemeni yöneteceğiz, bir ve birlikte olacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER