Menemen'deki seçimin ardından flaş 'rüşvet' iddiası

Menemen'de başkanvekili seçimi sonrası 'kura çekimi'ne yönelik tartışma sürerken, AK Parti cephesinden flaş bir iddia ortaya atıldı. Menemen Meclis Üyesi AK Partili Hanifi Can sosyal medyadan yaptığı açıklamada, partisinden bir meclis üyesine 2 milyon TL rüşvet teklif edildiğini iddia etti. CHP Menemen İlçe Örgütü ise iddialara yanıt verdi.

Menemen'deki seçimin ardından flaş 'rüşvet' iddiası

Menemen Belediye Meclisi, tutuklanan ve daha sonra Bakanlık tarafından görevden uzaklaştırılan Serdar Aksoy’un yerine başkanvekili seçmek için sandığa gitti. CHP’li Deniz Karakurt ile AK Partili Aydın Pehlivan’ın yarışında, Millet İttifakı sırasıyla bir, iki ve üç fire verdi. 4 tur sonunda eşitlik bozulmayınca kazanan kurayla belirlendi ve Karakurt Menemen Belediyesi Başkanvekili oldu.

Seçim sonrası 'kura çekimi'ne yönelik tartışma sürerken, AK Parti cephesinden flaş bir iddia ortaya atıldı. Menemen Meclis Üyesi AK Partili Hanifi Can sosyal medyadan yaptığı açıklamada, partisinden bir meclis üyesine 2 milyon TL rüşvet teklif edildiğini iddia etti.

Can sosyal medya hesabından şı açıklamayı yaptı;

Menemenli kardeşlerim bizler sizlerin oylarıyla seçildik ve Belediye Meclis üyesi olduk. Sizin hakkınızı savunmak için bizlere oy verdiniz. Şuan gelinen tablo ortada 6 milyona satın alınabilinecek araçlar, 37 milyona kiralanmış. Devletin yani sizlerin haklarını çaldılar bir vazo alınmış 100bintl verilmiş bu para çoçuklarımızın hakkı yazık değil mi ? Devlete ait sağlam araçları kesip satmışlar, bunlar sizlerin çoçuklarımızın hakkı şahıslara satılmış, yemişler . Pazar Esnafımız 15 Aydır mağdur pazar yeri yarım kalmış, rezil bir halde .İŞÇİ kardeşlerim, 4 Ay oldu maaşlarını alamıyor, Evlerine  EKMEK   götüremiyorlar bu kardeşlerimiz bizleri arıyorlar kim bizim hakkımızı  savunacak diyorlar.  Peki soruyorum Menemenli kardeşlerime sadece Serdar Aksoy mu suçlu ? Bu çalınan Menemen halkının  şuanki CHP Meclis üyesi arkadaşlarında imzası var şimdi birileri çıkmış Davul çalıyor kim bu arkadaşlar, sizde hiç Utanma  yok mu ya . Sonra Seçim olacak Gece ...? 2 milyon Rüşvet  teklif ediyorsunuz. Arkadaşımız ...Namuslu şerefli biri parayı almıyor bu belgeli merak edenler vardır şimdi, siz Rüşvet vereceğinize Menemen belediyesinde Çalışan işçi  arkadaşlarımızın önce 4 aylık maaşını ödeyin diyor... Takdiri Menemen halkına bırakıyorum”

CHP'DEN İDDİALARA YANIT!
Hanifi Can'ın flaş iddialarına ise CHP Menemen İlçe Örgütü'nden yanıt geldi. Y

Açıklamada şunlara yer verildi:
"AKP Menemen Belediye Meclis Üyesi Hanifi Can’ın, Partimize attığı iftiraya cevabımızı, bilgilerinize sunarım. Bu şahsın iddiasına cevap vermek bile bizim için vakit kaybı sayılır. Anlaşılan bu beyefendi Cumhuriyet Halk Partisini kendi ahlaki yoksunluğu ve iftira siyaseti seviyesine çekmek istemiş ama hiçbir CHP’li bu seviyeye inmez. Bu arkadaşın iftirasını Cumhur ittifakına mal etmeyi de doğru bulmayız. Kişinin kendi hırsları ve ahlakıyla ilgili bir durum olarak görüyoruz. Böylesine ağır ve gerçek olmayan bir ithamda bulunan kişiyi, rüşvet teklif edildiği iddia eden arkadaşıyla birlikte, derhal elinde olduğunu iddia ettiği belgeyi açıklamaya ve konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz. Eğer bunu yapmazsa kendi iftirasıyla baş başa kalacak ve tüm Menemenliler de kendisinin ne kadar iftiracı, yalancı ve seviyesiz bir siyasetçi olduğunu anlayacaktır. 

Madem böyle bir iddiası var, bu iddiayı olay gerçekleştiğinde neden partisinin il başkanına bildirmemiş de kendisine saklamış. Eğer bildirdi de böylesine “sözde” bir rüşvet iddiası saklandıysa, bu daha büyük bir skandaldır. Anlayacağınız bu iddianın neresinden bakarsanız bakın tutarsız, mesnetsiz ve gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan bir iftira olduğu anlaşılıyor. Bu siyaset tarzı Menemenlilere hakarettir. Bu tarzı benimseyenlere de, destek verenlere de en güzel cevabı yine Menemenliler verecektir. Demokrasilerde seçimler olur ve sonuca herkes saygı gösterir. Demokrasiye ve meclisin iradesine saygı duyan herkesin seçim sonuçlarını kabul etmesi gerekir. Anlaşılan bazıları seçimi kaybetti ama sonucu hazmedemedi"

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil demir
Halil demir - 2 ay Önce

Gayet seffaf bir sekilde secim oldu sindiremeyen varsa soda icsin bu bi gercek egenin incisi chp

Yalan dolandan bıktık
Yalan dolandan bıktık - 2 ay Önce

O zaman elinde ne belge varsa ortaya koy şerefli bir duruş ortaya koy biz de şerefli bir şekilde davaranır gereken tepkiyi koyarız.

İsa İsa
İsa İsa - 2 ay Önce

CHP Egenin incisi mi? Bir parti asla inci felan olamaz, en basiti geçtiğimiz 10 sene içinde İzmir halkına fayda sağlayan 10 icraat sayar mısınız,

SIRADAKİ HABER