Mazbalatalarını kim alacak?

AK Parti İzmir’de 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimlerinde İzmir’den iki bölgede 4’er milletvekili çıkardı. Adı Meclis Başkanlığı için de geçen parlamenter sistemin son Başbakanı Binali Yıldırım İzmir’den yeniden Milletvekili seçildi.

Mazbalatalarını kim alacak?

BAŞBAKAN YILDIRIM’IN MAZBATASINI İZMİR MİLLETVEKİLİ ATİLLA KAYA ALACAK

Başbakan Binali Yıldırım’ın bugün İzmir’e gelerek mazbatasını alması ve bazı ilçelere teşekkür turu yapması bekleniyordu. Ancak Ankara programının yoğunluğu nedeniyle kente gelme programı iptal edilen son Başbakan Yıldırım’ın mazbatasını AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın alması bekleniyor.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NUN MAZBATASINI İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL’İN ALMASI BEKLENİYOR

İzmir’de birinci ve ikinci bölgeden toplamda 14 milletvekilini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderen Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) ise İzmir’den aday olan ve seçilen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yoğun programı nedeniyle mazbatasını almak için kente gelemeyeceği bildirildi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun mazbatasını CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in alacağı belirtiliyor.

ÖNCE CHP, İYİ PARTİ VE MHP ARDINDAN AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALACAK

CHP İzmir Milletvekilleri bugün saat 13.30’da Kültürpark içinde bulunan İl Seçim Kurulu’na gelerek mazbatalarını alacak. CHP ve AK Parti dışında her iki bölgeden ikişer Milletvekili çıkaran MHP ve İYİ Parti Milletvekilleri de, saat 13.30'da Kültürpark içinde bulunan İl Seçim Kurulu'na gelip mazbatalarını teslim alacak. AK Parti İzmir Milletvekilleri ise saat 16.00'da Kültürpark içindeki İl Seçim Kurulu'na gelerek mazbatalarını alacak.

(egepostasi.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER