Küçük Kulüp Başkanı Sarıgedik'ten dikkat çekici seçim değerlendirmesi

Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Bundan sonra ilk işin ekonomi olması gerektiğini belirten Sarıgedik, yaklaşan yerel seçimler öncesinde 24 Haziran sonuçlarının iyi okunması gerektiğini söyledi

Küçük Kulüp Başkanı Sarıgedik'ten dikkat çekici seçim değerlendirmesi

Burak Cilasun / BEN Haber

24 Haziran'da gerçekleşen cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine ilişkin bir değerlendirme de Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik'ten geldi. 

"ÖNCELİK EKONOMİ"

BEN Haber'e konuşan Sarıgedik ekonominin önemine dikkat çekti. Sarıgedik, "24 Haziran seçimlerinin öncelikle ülkemize huzur ve ekonomik refah getirmesini temenni ediyorum. Parlamentoya seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve İzmir için, ülkemiz için yapacakları çalışmalarda muvaffak olmalarını diliyorum. Seçim döneminde partiler, adaylar ve liderler birbirlerine sert ifadeler kullanmış olsalar da, ülkemiz için bunları geride bırakarak bir arada olmamız gerekir. Zira bu süreçte özellikle ekonomik düzlemde vatandaştan, iş adamına ve politikacıya kadar büyük iş düşüyor. Başta Necip Nasır ve Tacettin Bayır gibi iş dünyasından temsilcilerin bu anlamda parlamentoda olmaları sevindirici ancak yine de gönlümüz sayının daha çok olmasından yana olurdu." dedi.

"HERKES ÜSTÜNE DÜŞEN PAYI ÇIKARMALI"

Yerel seçimlere giden yolda sonuçların iyi analiz edilmesi gerektiğini vurgulayan Sarıgedik, "Seçim sonuçlarına İzmir yerelinde baktığımızda ortaya çıkan oy dengelerinden herkesin üstüne düşen payı çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Önümüzde yerel seçim var ve hiçbir parti ya da adayın koltuğunu garanti görme gibi bir rehavete kapılmaması gerektiğini 24 Haziran akşamı gördük. Bu mesajı özellikle bazı ilçe belediyelerinin çok iyi okuması lazım. Siyaseti söylem ve polemik yarışı yapanların sandıklarda yeri olmadığını görüyoruz. İzmir olarak gönlümüz yerel yönetimlerin de merkezi hükümetin de kentimizin sorunlarına ivedilikle çözüm geliştirmesidir. Üreterek kazanacağımız, kentimizi ekonomik, kültürel ve refah seviyesi olarak yukarılara taşıyacağımız, genç işsizlik sorununu aşacağımız bir dönem olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

SARIGEDİK'TEN TEŞEKKÜR

Seçim döneminde ismi milletvekilliğiyle anılan Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, yapılan yakıştırmalara da teşekkür etti. Sarıgedik, "Son olarak seçim atmosferine girerken hiçbir talebim olmayışına karşın ismimi vekillikle yan yana getiren basınımızın güzide temsilcileri başta olmak üzere İzmirlilere teşekkür ediyorum.  Vekillik elbette büyük bir onurdur, ancak en büyük onur İzmir'e bir şekilde hizmet edip geride bir dikili ağaç bırakabilmektir. Bu bayrağı da bugüne kadar elimizden geldiğince yukarıda tutmayı başardıysak ne mutlu bize." dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER