Kocaoğlu'ndan sert çıkış!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanın Aziz Kocaoğlu’nun, “Acil kurultay ve değişim” çağrısına genel merkez, “Gündemimizde kurultay yok” yanıtı geldi. Bu açıklamanın ardından kurultay isteyenler CHP Bornova eski İlçe Başkanı Nevzat Kavalar’ın öncülüğünde delegeyle temas kurmaya başladı

Kocaoğlu'ndan sert çıkış!

Hedeflerinin 52 delegenin 35’inin imzasını almak olduğu bildirildi. Öte yandan Kocaoğlu’nun kendisini arayan delegelere, “Konuşanların çoğu delege bile değil. Herkes bir konuşsun en son ben konuşacağım” dediği öğrenildi.

CHP’de kurultay tartışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu’nun kurultay talebinin ardından İzmir örgütünde farklı sesler yükseldi. Aralarından CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kamil Okyay Sındır’ın olduğu birçok ilçe ve belediye başkanı Kocaoğlu’na tepki gösterdi. Kocaoğlu’nun kurultay çağrısına genel merkez, “Gündemimizde kurultay yok” yanıtını verdi.

İMZA SÜRECİ BAŞLIYOR
Genel merkezin kurultaya kapılarını kapatmasının ardından gözler tekrar Kocaoğlu’na çevrildi. Kocaoğlu’nun yakın çalışma arkadaşı CHP Bornova eski İlçe Başkanı Nevzat Kavalar’ın öncülük ettiği ve değişim isteyen kurultay imza toplamak için nabız yoklamaya başladı. Kurultay isteyenlerin hedefi İzmir’deki 52 delegenin 35’inin imzasını alabilmek.

“KONUŞANLAR ÇOĞU DELGE BİLE DEĞİL”
Öte yandan kurultay isteyen delegeler Kocaoğlu ile telefonda istişarede bulunduğu öğrenildi. Kocaoğlu’nun, “Konuşan konuşsun. Zaten konuşanların çoğu delege bile değil. Onun için onların sözlerinin bir hükmü yok. Herkes bir eteğindeki taşları bir döksün. En son ben konuşacağım” dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER