Kocaoğlu'nun ulaşım isyanına İzmirlilerden destek

İZBAN'daki grevin sürmesi ve İzmir Metro çalışanlarının da greve gitmeye hazırlanması karşısında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sosyal medyada adeta isyan etti. Kocaoğlu'na vatandaşlardan destek yağdı.

Kocaoğlu'nun ulaşım isyanına İzmirlilerden destek

Ben TV - İzmir'de ulaşım gerilimi tüm hızıyla devam ediyor. İZBAN A.Ş.'nin açıklamasına göre 3 bin 684 ile 4 bin 152 lira arasında değişen maaş teklifinin reddedilmesi, İzmir Metro çalışanlarının da "İZBAN ne kadar zam alırsa, biz de o kadar istiyoruz." açıklamasıyla birlikte seçim öncesi yaşanan ulaşım problemine ilişkin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu sosyal medyadan açıklamalarda bulundu.

Kocaoğlu, "Bugün Metro A.Ş.'ye giderek işçilerimiz ve sendikacılarla görüştüm.  Metro için yüzde 25, İZBAN için de ortağımız TCDD'ye götüreceğim yüzde 30 zam teklifimiz maalesef kabul görmedi. Verilebilecek en iyi rakamları önermemize rağmen ısrarla olumsuz cevap alıyoruz. Maalesef bir dayatma ile karşı karşıyayız. Grev haktır ama bunu sadece İzmir'de yapmak, aklımıza farklı senaryolar getiriyor." ifadelerini kullandı.

KOCAOĞLU'NA DESTEK YAĞDI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun sitem ve serzeniş dolu açıklamasına İzmirlilerden de büyük destek geldi. Twitter'daki diğer beğeni ve rt sayılarına nazaran çok büyük bir destek alan Kocaoğlu'nun yazısına binlerve beğeni ve paylaşım geldi. Yorumlarla Kocaoğlu'na destek olan vatandaşlardan kimileri lokavt ilanı isterken, kimileri de çalışanların istediği zam oranının açgözlülük olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 10:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Can Gürsoylar.
Can Gürsoylar. - 3 ay Önce

Manidar olduğu kesin ..bu işsizlikte insanlar iş diye basvurmadiklari yer yok..ünüversite mezunlarının yevmiyeli işçilik veya şoförlük yaptığı bir ortamda .bu yapılanlar gerçekten çok ilginç..

Varol kocaçal
Varol kocaçal - 3 ay Önce

Akp nin izmir için büyük bir oyunudur biz bu oyunu bozarız biz izmirliyiz başkanımızın yanındayız

Nurgul balıkçıoğlu
Nurgul balıkçıoğlu - 3 ay Önce

İz ban da metro da tramvay olmadan da izmir izmir di.yine 515 ler gelsin.330lar gelsin .varsın olmasın uzman metro .issiz kalsinlar

Emine Gezgin
Emine Gezgin - 3 ay Önce

Sayın Aziz Kocaoğlu nu destekliyorum.

Behice   Oran
Behice Oran - 3 ay Önce

Sayın başkanımız tamamen haklı.kasıtlı yapılan bir boykot.kime verildi bukadar zam.neler istiyorlar.Allah gözlerini doyursun.kimilerine oyuncak oluyorlar,üzerlerinden prim yapılmaya çalışılıyor.ama asla İZMİRLİ BU OYUNA GELMEYECEK.

Aslı Kadan örün
Aslı Kadan örün - 3 ay Önce

Bu kadar zam yapıldı beyefendiler halen daha beğenmemekte grevi sürdürmekte halk bunların yüzünden mağdur durumda.

Perihan ataman   açaa
Perihan ataman açaa - 3 ay Önce

Aç gözlülükten başka bir şey değildir yeter.

Güngör çoruh
Güngör çoruh - 3 ay Önce

Başkaları için grev yapıyorlar sonuna kadar haklıdır başkan


banner47