Kocaoğlu'ndan MHP İzmir İl Teşkilatı'na 'hayırlı olsun' ziyareti

MHP İzmir'de 2011 yılından bu yana İl Başkanlığı görevini yürüten Necat Karataş'ın, sürpriz bir kararla görevinden istifa etmesi sonrasında, bu göreve daha önce Karataş'ın vekili olarak görev yapan Veysel Şahin atanmıştı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeni yönetime nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Türkiye'nin merakla beklediği ve siyasi partilerin yoğun bir çalışma temposuya hazırlandığı Mart 2019 yerel seçimlere 6 ay kala, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, 2011 yılından beri yürüttüğü başkanlık görevini sürpriz bir kararla noktalamıştı. Karataş'ın istifa hamlesinin ardından, yerine Karataş'ın vekili Veysel Şahin atanmıştı.

MHP İzmir İl Teşkilatında yaşanan bu değişim sonucu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Veysel Şahin'i ziyaret ederek 'hayırlı olsun' dileklerini iletti.

"BENİM ŞAFAK SAYMAM GEREKİRKEN..."

"Geciktik biraz. Hayırlı uğurlu olsun." diyerek söze başlayan Kocaoğlu; "Başarılar diliyoruz. Allah muvaffak etsin. Hem MHP’ye, hem de kentimize yeni göreviniz hayırlı olsun” dedi. Kocaoğlu’nun “Önümüzde 5 ay sonra bir yerel seçim var” ifadelerine MHP'li Şahin; "146 gün kaldı" şeklinde yanıt verince, Kocaoğlu, "Benim şafak saymam gerekirken siz sayıyorsunuz" dedi.

"BELEDİYENİN İMKANLARI, BÜTÜN SİYASİ PARTİLERİN"

Konuşmasının devamında Kocaoğlu; "Her seçim zamanı, bütün il başkanlarını ziyaret ediyorum. Belediyenin salonu ve imkanları, bütün siyasi partilerin. İstediğiniz zaman seve seve kullanabilirsiniz. Orası ne bizim ne de CHP'nin. Biz,15 senedir seçimlerimizi hep iyi niyetle, kimseyi üzmeden kırmadan geçirdik. Kim kazandıysa tebrik ettik. Yine böyle bir seçim ortamının geçmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

"ŞEHRE ABİLİK YAPTINIZ"

Başkan Kocaoğlu'nun ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını ifade eden Şahin; "Ayağınıza sağlık. Çok teşekkürler, hayırlı olur inşallah, daha söyleyecekleriniz vardır diye bekliyorum. Uzun zaman şehre abilik ettiniz, önderlik ettiniz. Bizim amacımız da güzel İzmir'e hizmet etmek." dedi.

"5 AY SONRA GÖREVİMİZİ İZMİRLİ HEMŞERİLERİMİZ KİMİ TAKDİR EDERSE ONA DEVREDECEĞİZ"

Bunun üzerine Kocaoğlu; "Siyaset yaşam boyunca yapılır. Kendinize en yakın gelen partiye, siyaseten katkıda bulunmak için yapılır. Bizler de sağlıklı insanların seçilmesi için katkı koyacağız. Görev alma konusunda şartlar bunu gerektirdi. 15 sene başkanlık yaptıktan sonra kendi isteğim ve arzumla aday olmama kararı verdim. 15 yıllık sürecin yeterli olduğunu ve yeni arkadaşların gelmesi gerektiğini düşündüm. Hangi arkadaş gelirse gelsin memleketi ileriye götürmek, vatandaşın ekmeğini büyütmek için çalışacak. 5 ay sonra görevimizi İzmirli hemşerilerimiz kimi takdir ederse ona devredeceğiz. Ayağına taş değdirmesin diyip evimize gideceğiz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER