Kocaoğlu gönlündeki ismi, olurunu ve olmazını isim vermeden söyledi!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacak isme yönelik fikirlerini ilk kez bu kadar net bir şekilde dile getirdi.

Kocaoğlu gönlündeki ismi, olurunu ve olmazını isim vermeden söyledi!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocoağlu, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuştu. Büyükşehir için kesin olarak aday olmayacağının altını çizen Kocaoğlu, Zeybekci'nin karşısına çıkarılabilecek bir adayla yola devam edilmesi gerektiğini söylerken sözlerinde isim vermeden de olsa Tunç Soyer, Alaattin Yüksel ve Olgun Atila'ya yönelik mesajlar vardı. Kocaoğlu, "Namusumla, şerefimle bıraktım" dedi.

"15 BİN NÜFUSLU İLÇE BELEDİYE BAŞKANI HATA OLUR"

Aday tanımı yaparken AK Parti adayı Nihat Zeybekci'nin yüksek çıtadan bir rakip olduğunu belirten Kocaoğlu, CHP adayı için de tarifte bulundu. 

"CHP'nin de İzmir Büyükşehir Belediyesi için en az bu çıtada, bu kıratta bir aday göstermesi lazım. O zaman kimi aday göstereceksin? Partili birisini. Ortaya, milletvekilliği yapmış, kendini kanıtlamış, il başkanlığı görevinde bulunmuş, Parti Meclisi'nde, MYK'da çalışmış, kendini kabul ettirmiş bir profili koymanız lazım. 15 bin nüfuslu ilçe belediye başkanı, Nihat Zeybekci'nin karşısına çıkarılamaz. Çıkarılırsa hata olur." diyen Kocaoğlu'nun bu sözleri Yüksel'in adaylığına yeşil ışık yakıp Soyer'in olası bir şekilde aday gösterilmesiniyse kırmızı çizgi noktasında istemediği şeklinde yorumlandı.

"İZMİR ÇANTADA KEKLİK DEĞİL"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, seçim yarışının da çetin geçeceğini şu sözlerle dile getirdi: 

"Bazıları İzmir'de seçimi kazanmayı “Çantada keklik” gibi görüyor. Hiçbir şey çantada keklik değil. Siyasette böyle bir kural var: Adayın ağzından çıkacak bir laf, seçimi kazandırır da kaybettirir de… Söylemlere çok dikkat edilmeli."

OLGUN ATİLA'YA İSİM VERMEDEN ÖVGÜ

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'ya desteği bilinen Kocaoğlu'nun, "Bizde “efsane yaratmış” bir belediye başkanı yok. Elimizdeki belediye başkanları içinde bu işi sürükleyecek bir arkadaş var. Onun da olmasını ben istemem. Genç, ilk dönemi, henüz tam pişmemiş. Onun da kellesini erken koparırlar." şeklindeki sözleri de röportajın çarpıcı kısımlarından biri oldu. Kocaoğlu'nun sözlerinin doğrudan doğruya Olgun Atila için olduğu iddia edildi.

"İZMİR ANORMAL BİR ADAY ÇIKARILMAZSA KAYBEDİLMEZ"

CHP'nin yeni adayına seçimi kazandırmak için çalışacağını belirten Kocaoğlu ayrıca "İzmir, anormal bir aday çıkarılmazsa kaybedilmez. Ama zor bir seçim olacak. 2019 yerel seçiminde canla başla çalışmak benim boynumun borcu. İğnenin deliğinden gireceğim, seçimi kazanmak için çalışacağım. Şimdi de her cumartesi açılış yapıyorum, temel atıyorum. Çalışacağız, başka çaremiz yok. Büyükşehir belediye başkan adayıyla benim birlikte gezmem söz konusu olamaz. Ben gezerim de, bütün teveccüh bana gelir. Başkan adayı ikinci plana düşer. O yüzden, bu çalışmamı yalnız yapmak zorundayım." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER