"Kocalardan yardım!"

Erol Yaraş yazdı...

"Kocalardan yardım!"

CHP İzmir Büyükşehir adayını açıklamadıkça daha bakalım neler duyacağız. Ankara’dan çok güvendiğim bir kaynaktan gelen habere göre Tunç Soyer son olarak Meral Akşener’in eşi Tuncer Akşener’den destek ve yardım talebinde bulunmuş.

Bilindiği gibi Tunç Soyer’in hakim olan babasından dolayı Ülkücü camia Soyer’in adaylığına sıcak bakmayacağını ve İzmir’de oy alamayacaklarını belirterek kibarca veto etmişti.

Özellikle İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun Tunç Soyer’e karşı Ülkücü çıkışı, İYİ Parti’nin Soyer’e kapıları kapattığının düşünülmesine yol açmıştı.

CHP üst yönetimi karşısında zor durumda kalan Tunç Soyer, İYİ Parti kurmaylarıyla yaptığı görüşmelerde bir mesafe katedemeyince tek çare olarak eşi Meral Akşener ile görüşmek için Tuncer Akşener’den yardım istemek zorunda kaldı.

Şimdi Ankara kulislerinde şu konuşuluyor. Hatırlayacaksınız Tansu Çiller döneminde eşi Özer Çiller’in onayı olmadan kimse partide bir yere gelemezdi. Bugün hala konuşulan “Eğer Özer Çiller, Tansu Hanım’ın işlerine o kadar çok karışmasaydı DYP ve Tansu Hanım hala siyasette olurdu.”

Şayet Meral Hanım, kocası Tuncer Akşener’i dinleyip Tunç Soyer ile bir araya gelirse, Türk siyaset tarihinde ikinci kez eş durumundan dolayı bir erkek daha söz sahibi olmuş olacak.

Ne diyelim hayırlısı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER