Kırkpınar’dan Büyükşehir’e ‘istihdam’ çıkarması

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, yaklaşık 10 gün önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Masadaki ana gündem ise, istihdam oldu

Kırkpınar’dan Büyükşehir’e ‘istihdam’ çıkarması

BEN HABER – CANSU TEMİR AKSU

31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı’nın ortak adayı olarak seçime giren ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğuna oturan Tunç Soyer, Millet İttifakı çatısı altında bulunan İYİ Parti’ye istihdam konusunda güvence vermiş ve bu yönde bir takım adımlar atmıştı.

Ancak, bu adımların sınırlı kalması sonucu, İYİ Parti tarafından sık sık Büyükşehir'e yönelik şikayetler olmuştu.

Zaman zaman açıklamalarıyla Büyükşehir’e verilen CV’ler konusunda sitemde bulunan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, istihdam konusunu görüşmek üzere, yaklaşık 10 gün önce Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’i ziyaret etti. 

Ziyarete ilişkin Ben Haber’e açıklamalarda bulunan Kırkpınar; İttifak olmanın dışında İYİ Parti- Büyükşehir ekseninde de zaman zaman Soyer ile bir araya geldiğini vurguladı.

"YETERLİ SAYILMAYACAK ÖLÇÜDE..."

Görüşmedeki sıklıkla dile getirilen istihdam konusunun konuşulduğunu ifade eden Kırkpınar; “15 ay içinde, pandemiyi de çıkarırsak 1 yılda, istihdam konusunda kendilerine taleplerimizi iletmiştik. Yeterli sayılmayacak ölçüde taleplerimiz karşılanmıştı. Kalan kısmının da bir an önce karşılanması yönünde bir talebi yeniden dile getirdik. Onlar da bir çalışma başlattılar, onu takip ediyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER