Kırkpınar'dan Büyükşehir'e sitem ve uyarı

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, 2. Olağan İl Kongresine ve İzmir gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.Kırkpınar; Büyükşehir'e de sitemde bulunarak "İstihdam konusunda biraz daha hassasiyet gösterilmeliydi" dedi. Öte yandan, özellikle CHP'nin son dönemde sıklıkla gündeme geldiği sosyal medya paylaşımlarına da vurgu yaparak 'Dikkat edilmeli' dedi.

Kırkpınar'dan Büyükşehir'e sitem ve uyarı

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

İYİ Parti’nin 21 Haziran tarihinde gerçekleşen 2. Olağan Kongresi'nin ardından bir dönem daha göreve gelen Başkan Hüsmen Kırkpınar, kongre süreci ve İzmir gündemi hakkında Ben Haber'e önemli değerlendirmelerde bulundu.

Kongreyi, pandemi kurallarına eksiksiz uyarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Kırkpınar; “Yönetim kurulunun yüzde 30'unun değişti. Bugüne kadar bizimle çalışan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Değişim gönüllü şekilde gerçekleşti, bu siyasettir, bazen tazelenmek icap ediyor. Partimize çok teveccüh olunca görev almak isteyen de çok oluyor” dedi.

"Verdiğimiz söz tutmamız lazım"

İYİ Parti İzmir'in üye rakamları hakkında da bilgi veren Kırkpınar; "Meral Hanım bir toplantı sırasında illere hedeflerini sordu, ben de orada '30 bin' sözü vermiştim. Şu an üye sayımız pandemi nedeniyle 15 bin civarında. Biz bunu yukarıya doğru taşıyacağız. Verdiğimiz sözü tutmamız lazım." dedi.

"Ankara ve İstanbul'da rakamlar çok farklı"

İYİ Parti olarak Büyükşehir'den ve Belediye Başkanı Tunç Soyer'den beklentilerini de anlatan Kırkpınar; "Millet İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Sayın Soyer'den ne beklentimiz olabilir? Bu şehre iyi hizmet etmesi. Başka ne olabilir? Personel alımında, istihdam konusunda bize yardımcı olması. Ben kendilerine bir liste verdim. Listenin bir kısmı, belki 20-25 kişi, alınmış. Ben bunu İstanbul ve Ankara'da İl başkanlarımızla da konuştum. Orada çok farklı rakamlar var. Biz bütünün 2 güçlü parçasıyız. İstihdam konusunda biraz daha hassasiyet gösterilmeliydi. İstanbul'da Ankara'da nasıl yapıldıysa, bunun İzmir'de de yapılması gerekirdi" diyerek sitemde bulundu.

"Çok dikkat edilmeli"

İttifak ortağı CHP'nin son zamanlarda parti mensupları tarafından atılan tweetlerle gündeme gelmesini ve son olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in online bir toplantıda söylediği 'İzmir Parası' ve 'İzmir Bayrağı' yönündeki açıklamalarını hatırlatan Kırkpınar; "Biz toplumsal barışa bu kutuplaşmayı yok etmek isteyen insanlarız. İnsanlar yoruldu. Dolayısıyla bundan yıllar önce atılmış bir tweeti biri alır getirir, 7 yıl sonra sizin önünüze çıkarır. Sizin sorumluluğunuz, akıllı bir cep telefonuna ya da iyi bir laptopa sahip olmakla bitmiyor. Parmaklarınızı tuşlara vurduğunuz anda, bunun geri dönüşü de olmuyor. Çok dikkat etmek lazım. Toplumsal barışa zarar verebilecek ya da birilerinin algı yönetimiyle böyle servis edeceği bir ortama yazı yazmamak lazım. İlçe başkanlarının, il başkanlarının, meclis üyelerinin çok dikkat etmesi gerekir" dedi.

"Bunu kimse yemiyor, Akşener hiç yemiyor"

Sürekli ortaya atılan 'erken seçim' iddialarına yönelik de değerlendirmede bulunan Başkan Kırkpınar; "Bugüne baktığımızda muhalefet seçim istemiyor, Cumhur İttifakı'nın her iki partisi sürekli seçimi hatırlatan yasalar ve önergelerden bahsediyorlar. Buna belki de bir hazırlık yapıyorlar belki de bir algı yönetimi. Bekliyorlar ki muhalefet de seçimle ilgili konuşsun, ekonomiyi, sorunları bıraksın. Muhalefet artık, özellikle Genel Başkanımız, iktidarın alışkanlık haline getirdiği gündem yaratıp, muhalefeti de onun peşine takıp, torba yasalarla gece yarısı bu ülkenin yönetimiyle ilgili kanunlar çıkarma oyuna düşmüyor. Bunu kimse yemiyor artık, Meral Akşener hiç yemiyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER