banner51

Kırkpınar: 250 binden 120 bine düştüler

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar; Cumhur İttifakı'nın dün gerçekleştirdiği büyük İzmir mitingiyle ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu. Kırkpınar; AK Parti'nin tek başına 250 bin kişilik miting yaptığına vurgu yaparak; "Anketlerde yoksunuz, meydanlarda yoksunuz, sandıklarda da olmayacaksınız" dedi.

Kırkpınar: 250 binden 120 bine düştüler

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

31 Mart yerel seçeimlerine sayılı günler kala İzmir'de tansiyon yükseldi. Dün Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleşen, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katıldığı 'büyük İzmir mitingi' sonrası 'katılım sayısı' tartışılmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Antalya mitinginde, İzmir mitingine katılım sayısını 120 bin olarak açıklamasının ardından, ilk tepki CHP İzmir ;İl Başkanı Deniz Yücel'den gelmiş, taşıma kalabalık vurgusu yapılmıştı.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ise, Ben Tv'ye yaptığı açıklamada AK Parti'nin önceki mitinglerine vurgu yaparak, iki partini ortak düzenlediği mitingde, katılım sayısının yetersiz olduğunu ifade etti.

"ANKETLERDE YOKSUNUZ, MEYDANLARDA YOKSUNUZ, SANDIKLARDA DA OLMAYACAKSINIZ"

Kırkpınar; "AK Parti'nin, 31 Mart yerel seçimleirne giderken son dönemlerde,artık anketlere de güvenin kalmadığını ifade etti Cumhurbaşkanı. Anketlere güven yok. O zaman topluluğa bakarsınız. Miting yaparsınız. O topluluktaki heyecana, kalabalığa bakarsınız. O da yok. Şimdi, her iki partinin bu prtak mitinginde 120 bin kişi toplanmış. İfadeler o yönde. Bu doğru mu değil mi ben bilmem. Ama daha önceki ifadelerine bakarım, daha önce Ak Parti'nin tek başına yaptıkları mitinge bakarım, 250 bin, 300 bin gibi rakamlar vardı. Dün Cumhurbaşkanı'nın Antalya'da ifade ettiği İzmir'de 120 bin katılım varsa, meydanlarda bir şeyin işaretini gösteriyor. Bu da ne demek oluyor? Anketlerde yoksunuz, meydanlarda yoksunuz, o zaman sandıklarda da olmayacaksınız demektir." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER