"Kimse bana fikrimi sormadı"

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmir'de partisinin belediye meclis üyesi aday listesi hazırlama çalışmalarına ilişkin dikkat çekici bir çıkış yaptı.

"Kimse bana fikrimi sormadı"

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

İzmir'de 31 Mart yerel seçim trafiği hızlandı. Millet İttifakı çatısı altında, yerel seçimlerde de iş birliği yapan CHP ve İYİ Parti'de meclis üyeliği hareketi yaşanıyor. İzmir belediye başkan adaylarının tamamlanmasıyla birlikte, meclis üyelikleri noktasında da il başkanları arasında yoğun çalışmalar sürüyor.

İzmir'de 430 civarı meclis üyesi olan CHP'den İYİ Parti'nin 50 civarında meclis üyeliği istediği kulislere yansırken; bu ayın 19'una kadar teslim edilmesi gereken listede iki parti arasında uzlaşı sağlanmaya yakın olduğu öğrenildi.

"KİMSE FİKRİMİ SORMADI"

Öte yandan, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır; görüşmelerin il başkanları düzeyinde olduğunu ifade ederek; "Bizim herhangi bir yetkimiz yok. Milletvekilleri bu işin dışında. Her ne kadar milletvekillerinin de fikri alınacak dense de bu zamana kadar, kendi adıma, kimse fikrimi sormadı" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER