Kılıçdaroğlu'nu İzmir'de iki kriz birden mi bekliyor?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyareti öncesi iki kriz alarmı birden yaşanıyor. Birincisi parti içi küskünler, ikincisiyse Millet İttifakı'ndaki ortağı olan İYİ Parti...

Kılıçdaroğlu'nu İzmir'de iki kriz birden mi bekliyor?

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla yarın İzmir'de gerçekleştirilecek olan aday tanıtım toplantısı öncesi gözler parti içi kulislere döndü. 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun İzmir programı kapsamında yapacağı aday tanıtım toplantısında, eleştirilerin odağında olan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'e yönelik söyleyecekleri merak edilirken, Kılıçdaroğlu'nun meydan açılışı sırasındaysa Aziz Kocaoğlu'nun başkanlık süresine yönelik bir konuşma yapması bekleniyor.

KÜSKÜNLERİN TAVRI NE OLACAK?

Özellikle başta Genel Merkez yöneticileri olmak üzere İzmir dışı faktörlerin, aday belirleme sürecine olan etkileri nedeniyle tartışmaların yaşandığı kentte, adaylık sürecinde beklediğini bulamayan isimler, desteklediği adaylar geride kalanlar ve yeniden aday gösterilmeyen belediye başkanlarının toplantıda nasıl bir tavır takınacağı ve fire verip verilmeyeceği merak edilenlerin başında geliyor.

Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyaretinde, belediye meclis üyeleri aday listesinin de son kez gözden geçireceği ifade ediliyor.

TOPLANTI ÖNCESİ İYİ PARTİ KRİZİ Mİ VAR?

Öte yandan CHP'nin gerçekleştireceği aday tanıtım toplantısı öncesinde Millet İttifakı'ndaki ortağı İYİ Parti ile davet krizi yaşandığı da kulislere yansıyan gelişmeler arasında. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ın toplantıya katılacağı, ancak il yönetimindeki diğer isimlerin ise katılmayı düşünmediği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı'ndan dolayı MHP adaylarının tanıtıldığı toplantının aksine aday tanıtım toplantısında ortak aday çıkarılan ilçelerdeki İYİ Parti adaylarının tanıtılmayacağı, hatta toplantıya davet edilmediği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER