Kılıçdaroğlu'ndan Sisi benzetmesine sert yanıt!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV'de Çalar Saat programına katılarak İstanbul seçimlerine ilişkin konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan Sisi benzetmesine sert yanıt!

Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı mitingde isim vermeden CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için isim vermeden "Sisi" benzetmesinde bulunmasını ve "Yunan" göndermesini yorumladı.

SEÇİM İPTALİ İMASI

Kılıçdaroğlu, "Kaybedeceklerini biliyorlar ve bu yüzden 'İleride bir seçim iptali hazırlayabilir miyiz?' hazırlıkları yapıyorlar. Vicdan sahibi herkes gerçekleri görüyor. Binali Bey geçmişi, Ekrem Bey geleceği anlatıyor. Ekrem Bey sorunları bilen birisi. Öbürü tam tersi, ihale vs. geçmişte yaptıklarını anlatıyor." dedi.

"İMAMOĞLU'NUN BU PERFORMANSINI BEKLİYORDUM"

Küçükkaya'nın "İmamoğlu'nun süreçteki bu performansını bekliyor muydunuz?" sorusu karşısında Kılıçdaroğlu, "Bekliyordum. Yaptığı hizmetleri gördüm. Muhtarlarla ilişkilerini gördüm, mahallelerle ilişkilerini gördüm." dedi.

SİSİ YANITI

Karar gazetesinin bir İHVAN üyesinin Sisi ve Mısır yönetimine iade edildiğini yazan kapak sayfasını gösteren Kılıçdaroğlu, "Sen hem iade edeceksin, hem de Mursi şöyleydi, böyleydi... Mursi idam ile yargılandığında devlette önemli görevler üstlenmiş iki büyükelçiyi oraya gönderdik. İdama karşı olduğumuzu gösterdik. Sisi'yi eleştiriyorsun ama aynı Sisi'ye Türkiye'ye kaçmış bir İHVAN mensubunu iade ediyorsun. Bunun cevabını verdin mi? Çifte standart olmaz." dedi.

CHP Lideri ayrıca seçim gününe ilişkin de, "Her türlü önlemi aldık. Herkes güven içinde sandığa gidebilir. Avukatlar orada olacak, partililer orada olacak. Yüzde yüz sandıklara sahip çıkacağız." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER