banner51

Kılıçdaroğlu'ndan canlı yayında 'İzmir' hatırlatması

CHP Lideri Kılıçdaroğlu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla metro yaptığını İstanbul ve Ankara’nın havlu attığını söylerken, “Belediyenin kredi notu Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin kredi notundan en az 3 kat daha iyi. Devlet, belediye böyle yönetilir” dedi

Kılıçdaroğlu'ndan canlı yayında 'İzmir' hatırlatması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam CNN TÜRK'te 'Ne Oluyor?' programına katılarak, Başak Şengül moderatörlüğünde gazeteciler Şirin Payzın, Murat Çelik ve Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, 24 Haziran'da gerçekleşecek olan seçim öncesi, parti çalışmaları ve evrilen vaatler üzerine açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının bir bölümünde iktidarın yatırımlarına değinen ve eleştiri getiren Kılıçdaroğlu, katıldığı birçok platformda örnek gösterdiği İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını bir kez daha hatırlattı.

İZMİR’E ÖVGÜ

Kılıçdaroğlu, “Yatırımlara, köprülere karşı diyorlar. Niye karşı çıkalım? Biz ‘bunu kaça yaptın?’ diye soruyoruz. Vatandaşın vergisini harcıyorsun. Köprüyü elin oğlu kaça yapmış biz kaça yapmışız, öğrenelim. İzmir’de Büyükşehir Belediyesi de metro yapıyor, Ankara da İstanbul da yapıyordu. Ankara ve İstanbul Büyükşehir belediyeleri havlu attılar. ‘Biz yapamıyoruz’ dediler. Bu iki büyükşehir belediyesinden daha küçük bir bütçeye sahip olan İzmir Büyükşehir Belediyesi metro yapmaya devam etti. Kilometresi 50 milyon lira. İstanbul aynı kilometreyi bunun 3 katına Ankara 2 katına yapıyor. Sorun var o zaman burada. Neden 3 misline yapılıyor? Bir Allah’ın kulunun bunu açıklaması lazım. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kredi notu Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin kredi notundan en az 3 kat daha iyi. Herhangi bir uluslararası kuruluştan hiçbir teminat göstermeden istediği parayı alabiliyor. Devlet, belediye böyle yönetilir” ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER