Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile ne konuştu?

CHP, yerel seçimde ittifak arayışında. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'nin ardından Saadet Partisi'ni de ziyaret etti. Görüşmede, bazı bölgelerde iş birliği için nabız tutuldu.

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile ne konuştu?

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile görüştü

Yerel seçim öncesi partiler arasındaki iş birliği arayışları hızlandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saddet Partisinin kapısını çaldı. 'İstanbul başta olmak üzere bazı illerde iş birliği yapalım' önerisini iletti. Ziyaret sırasında iki lider yaklaşık 40 dakika başbaşa görüştü. Bu bölümde olası iş birlikleri ele alındı.

Görüşmede İstanbul'un Gaziosmanpaşa ve Sultanbeyli ilçeleri ile Kırıkkale, Malatya, Rize ve Kocaeli gibi Saadet Partisi'nin son yerel seçimlerde yüksek oy aldığı illerin konuşulduğu öğrenildi.

Kılıçdaroğlu-Akşener tekrar görüşecek

CHP'nin iş birliği arayışını sürdürdüğü diğer parti ise İYİ Parti. Bülent Tezcan ile Koray Aydın arasındaki görüşmeler bu hafta da devam edecek. O görüşmede 9 büyükşehirde aday isimleri üzerinden bir uzlaşı aranacak. Edinilien bilgilere göre; İYİ Parti Ankara'da ısrarcı. Ancak Ankara'da CHP'nin desteklenmesi halinde, Antalya başta olmak üzere 3 büyükşehirde kendi adayını CHP'nin desteklemesini istiyor. Tezcan-Aydın görüşmesi sonrasında ise Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener'in tekrar bir araya geleceği ve uzlaşılan illeri açıklayacağı öğrenildi.

6 Aralık'ta 300 aday daha açıklanacak

Bu arada CHP, 6 Aralık'ta Parti Meclisi'ni toplayacak ve 300'e yakın adayını daha açıklayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER