Kılıçdaroğlu ile Karamollaoğlu'ndan seçim zirvesi

Ankara'da erken seçim hareketliliği hız kesmeden devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Lideri Kılıçdaroğlu partisinin genel merkezinde, Saadet Partisi(SP) Lideri Karamollaoğlu ile görüştü. Ziyaret sonrası konuşan Karamollaoğlu "Güzel bir görüşme yaptık" dedi. Kılıçdaroğlu ise kritik zirve sonrası, "İYİ Parti'ye verdiğimiz destekle tabii ki demokrasiyi savunuyoruz" şeklinde ifade etti

Kılıçdaroğlu ile Karamollaoğlu'ndan seçim zirvesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir araya geldi. Görüşmenin gerçekleşeceği daha önce duyurulmuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sabah saatlerinde CHP Genel Merkezi'ne geldi. Karamollaoğlu’nu CHP Genel Merkezi’ne gelişinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan karşıladı.

"BU HAFTA SONUNA KADAR NETLEŞMİŞ OLUR"

Görüşme sonrası açıklama yapan, Karamollaoğlu "Güzel bir görüşme yaptık" dedi.

Kılıçdaroğlu da, "Verimli bir toplantı gerçekleştirdik.  25 Haziran'da güzel bir Türkiye'ye uyanacağız. İYİ Parti'ye verdiğimiz destekle tabii ki demokrasiyi savunuyoruz" dedi. 

Karamollaoğlu, Abdullah Gül sorusuna "Bu hafta sonuna kadar netleşmiş olur" dedi. 

Karamollaoğlu görüşmeye Genel Başkan Yardımcıları Atik Ağda, Birol Aydın ve Lütfü Yalman ile geldi. Görüşmede CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Haluk Koç, Lale Karabıyık, TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da hazır bulundu.

Kılıçdaroğu ile yapılan olan görüşmede 24 Haziran 2018'de yapılacak seçim, cumhurbaşkanı adayı ve ittifak konuları masaya yatırıldı. 

CHP'de cumhurbaşkanı adayının belirleneceği PM toplantısı yarın gerçekleşecek.

ÇARŞAMBA GÜL’LE GÖRÜŞME

Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından saat 12.00’de HÜDA-PAR Genel Başkanı’yla görüşecek. Salı günü Akşener’le Ankara temaslarını tamamlayacak olan Karamollaoğlu’nun çarşamba günü 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi bekleniyor. İYİ Parti’deki görüşme basına açık olacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER