Kılıçdaroğlu: İçme suyuna beş çeşit vergi ödeniyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ekonomiye dair önemli ifadeler kullandı

Kılıçdaroğlu: İçme suyuna beş çeşit vergi ödeniyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Manisa’da Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile buluşmasında konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından satırbaşları şöyle:

Sanayicinin bir özelliği var. Sanayici kendisini aşmış kişidir, ekonominin kamu görevlisidir. Sanayici kendisini değil, ülkesini düşünür. Yatırım, ihracat yapacak, rekabet edecek ve dünyada tu tunmaya çalışacak. Yerinde durmak yoktur, sürekli çalışmak vardır. Ruhunda teknoloji ve bilimi sürekli takip etmek vardır. Esnaf arkadaşlarımız da var. Esnaflar devlete yük olmazlar, tersine sırtında taşırlar. Onların da sanayiciler gibi sorunları var. Sorunu olmayan yok. Soru şudur, sorunları nasıl çözeceğiz? Ortak aklı kullandığımız zaman çözülemeyecek sorun yoktur.

ÜLKEDE TAM DEMOKRASİ OLMALI

 Atacağımız adımlar ne olmalı, 21. yüzyılın Türkiyesi'ni nasıl inşa edeceğiz? Sadece politikacıların değil, düşünen herkesin ortak görevidir. 21. yüzyılı nasıl yakalayıp, çıtayı atlayacağız ve orada kalıcı olacağız?

Sorunu olmayan hiç kimse yoktur. Asıl mesele bu sorunları nasıl çözeceğimiz. Ortak akıl ve doğru planlama ile bütün meselelerimizi çözebiliriz. Hükümeti eleştir deseniz sabaha kadar eleştiririm ama bu bize bir fayda sağlamaz. Biz geleceği inşa etmemiz bunun için çalışmamız gerekiyor.

Ülkede tam demokrasi olmalı. Tam demokrasi sağlanırsa dünyada saygın bir konuma gelirsiniz. Düşünceler açıkça ifade edilirse, bilimsel gelişmeler artar. Demokrasi ve tam bağımsız adaleti tesis etmek zorundayız. Bunun için öncelikle 80 milyonu temsil edecek bir cumhurbaşkanı seçmemiz gerekiyor. Bu nedenle sayın İnce aday olurken göğsündeki CHP rozetini çıkardı yerine Türk Bayrağı rozetini taktı.

MEDYA PATRONUNUN BAŞKA İŞİ OLMAMALI

Medyanın bağımsız olması gerekiyor. Çünkü medya halk adına gücü yani siyesi erki denetleyen yapıdır. Bu nedenle medyaya 4. güç denir. Bunun için medya patronunun medyadan başka bir işi olmamalı. İhale almak için medya patronu olmamalı. Medya çalışanlarının sendikalı olması zorunlu olmalı. Böylece korkmadan patronunu bile eleştirebilir.

Vatandaş içtiği suya bile beş çeşit vergi ödüyor. Eğer vatandaş bu vergiyi ödüyorsa bunu harcayanın da hesap vermesi gerekir.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER