Kılıçdaroğlu İBB’yi ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ziyaretinde bulundu. CHP Genel Başkanı olarak ilk kez Saraçhane’deki İBB Başkanlık binasına gelen Kılıçdaroğlu resmi tören ile karşılandı.

Kılıçdaroğlu İBB’yi ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu İBB’nin Saraçhane’deki başkanlık binasının önünde tören mangasıyla karşıladı. Mangayı selamlayan Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbay, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte başkanlık binasına geçti. Binanın girişinde İBB Şeref Defteri'ni imzalayan Kılıçdaroğlu, “Sayın Ekrem İmamoğlu, kazandığı İstanbul seçimini bir hizmet yarışına dönüştürecek. İmamoğlu’na inanıyor ve güveniyoruz. Dualarımız ve başarı dileklerimiz O’nunla” satırlarını yazdı.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra başkanlık makamına geçti. Kılıçdaroğlu başarısından dolayı İmamoğlu’nu tebrik etti. İmamoğlu da “Mahçup olmayacaksınız” dedi.

Ardından İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na İSMEK kursiyerlerinin yaptığı bir İstanbul resmi ile Samsun ziyaretinde tanıştığı ilkokul mezunu bir ressamın yaptığı üzerinde Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in kara kalemle çizilmiş resimlerinin bulunduğu tabloyu hediye etti.

İmamoğlu tablonun anısı olduğunu söyeleyerek, “Birlikte Samsun’a gittiğimiz bir genç ressam resim yapmak istiyorum dedi. Biz onu davet ettik. 23 Haziran’dan önce Şişli’de sergisini açtı. Kara kalem çalışan bir kardeşimiz ve muazzam çalışan birisi. Bu çalışmayı tamamlayıp teslim ederken de ‘Diğer belediye başkanlarına da resimde yer vermek isterdim ancak kağıdım yetmedi. Beni affetsinler’ dedi. Ben de bu resmi size hediye etmek istiyorum” diyerek tabloyu takdim etti. Kılıçdaroğlu teşekkür etti.

Heyet daha sonra kapalı görüşmeye geçti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER