"Karaburun'u dünyaya tanıtacağız"

CHP Karaburun Belediye Başkan Adayı Bülent Çumçum, Ben TV'de ekrana gelen Rota Siyaset programına katıldı. Çumçum, ilçedeki gelişime dair doğayı teknolojiye değil, teknolojiyi doğaya uyduracağız." dedi.

Ben HABER - Mart 2019'da gerçekleştirilecek yerel seçimler yaklaşırken, 2015 yılından beri CHP Karaburun İlçe Başkanı olarak görev yapan ve partisindeki adaylık takvimi gereğince partisinden istifa ederek CHP Karaburun Belediye Başkan Aday Adayı olan Bülent Çumçum, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

İlçeyi yönetmek için partisinden 10 ismin aday adayı olmasını memnuniyetle karşıladığını belirten Çumçum, bunun ilçe örgütünün başarısını gösterdiğini söyledi.

Programın başında kendini tanıtan ve turizm eğitimi almış bir asker emeklisi olduğunu dile getiren Çumçum, Karaburun'un gelişme potansiyeline dikkat çekti ve "Doğayı teknolojiye değil, teknolojiyi doğaya uyduracağız. Karaburun'da ev yapandan ağaç dikmesini isteyeceğiz. Projelerimiz ömrümüzden uzun olmalı ki, hizmetlerimiz yıllar sonra bile anılabilsin." dedi.

"TARIM VE TURİZM POTANSİYELİNİ KULLANACAĞIZ"

İlçede yapmak istediklerinden bahseden Çumçum, "Karaburun olarak mandalinadan kekik ve naneye kadar ilçemizde üretilen çok çeşitli tarım ürünlerine sahibiz. Kooperatifleşme ve organik tarımın yaygınlaştırılması için elimizden geleni yapacağız. Bakın Karaburun hikayesi olan bir ilçe. Burada bir Börklüce Mustafa yaşamış. Burası narsizm ifadesinin ortaya çıktığı ve Narkissos'un
yaşadığına, Echo isimli su perisinin onun aşkından eridiği yer. Zeus'un savaştığı dev olan Mimas'ın üstüne erimiş demir, çelik ve bakır dökülerek öldürüldüğüne inanılan Rüzgarlı Mimas olarak adlandırılan dağın bulunduğu yer. Bunlar turizm değeri açısından çok büyük ifadeler, çok büyük değerler. Rumlardan kalan köyler var ve bunları turizme kazandıracağız. Tüm bu değerleri doğru kullanır ve tanıtırsak Karaburun'un dünyada ünü olur" dedi.

CHP İlçe Başkanı olarak görev yaptığı dönemde dalında kalan mandalina için başlattığı kampanyayla 5 milyon insana ulaştığını ve kampanya sonunda ellerinde yarım kilo bile mandalina kalmadığını dile getiren Çumçum, ilçenin eğitimden altyapıya kadar tüm eksiklerinin giderilmesi için çok sayıda projesi olduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 15:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezin Taylan
Sezin Taylan - 4 ay Önce

Sn.Çumçum son derece akıllı,vizyon sahibi bir başkan aday adayı.Karaburun için de böyle bir başkan gerekli.Yolu ve şansı açık olsun.

SIRADAKİ HABER