Karaburun'da Başkan Erdoğan'ın skandalları, ilçenin nüfusunu aştı!

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, partisine ve kendisine zarar verecek haberlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Başkan İlkay Girgin Erdoğan'ın personel kimliklerinden Türk bayrağını ve T.C ibaresini kaldırttığı iddiası infial yarattı!

Karaburun'da Başkan Erdoğan'ın skandalları, ilçenin nüfusunu aştı!

Burak Cilasun / Ben TV

İzmir'in nüfusu en az olan ilçesi Karaburun, kent ve siyaset gündeminde tartışmalar ve skandallarla gündem olmaya devam ediyor.

KIYAK MAAŞ UNUTULMADI

31 Mart'ta göreve başladıktan sonra belediye şirketinde "okkalı" bir maaşla müdürlük görevini de üstlenen Erdoğan, hatırlanacağı gibi ilk olarak gelen tepkiler karşısında çifte maaşının yasal olduğunu savunmuştu. Daha sonra özellikle CHP içinden tepkilerin sürmesi üzerine Erdoğan bu kez de aldığı parayı bağışladığını açıklamıştı. 

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ayrıca akrabasını müdür yaptığı, lojmanında kapsamlı bir tadilata giriştiği haberleriyle de gündeme gelmişti.

CHP içinde ciddi tartışmalara neden olan Başkan Erdoğan ve Karaburun Belediyesi tüm bu gelişmelerin ardından, bu kez de belediye personel kartlarıyla gündemde.

"MADEM ÖYLE BİR KART YOKTU..."

Yeni Asır Gazetesi'nin haberine göre Başkan Erdoğan, personel kimlik kartlarından Türk bayrağını ve T.C. ibaresini kaldırttı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Erdoğan'ın, kendi döneminde herhangi bir kart basılmadığını, bunun bir karalama olduğunu söyleyen Erdoğan'a karşı gazetenin bu kez de bayraksız kimlik kartının fotoğrafını paylaşması dikkatleri çekti. Gazetenin bu paylaşımı, "Madem öyle bir kart yoktu, o halde bunlar ne?" sorusunu akıllara getirdi.

"YENİDEN ADAY GÖSTERİLME İHTİMALİ..."

10 binin çok az üstündeki nüfusuyla metropoldeki birçok mahalle muhtarlığından daha az sayıda insana hizmet veren Karaburun Belediyesi'nde, göreve gelmesinin üstünden 1 yıl bile geçmeden sık sık çeşitli olumsuz haberlerle gündeme gelen Başkan İlkay Girgin Erdoğan'ın bu durumundan CHP Genel Merkezi'nin büyük rahatsızlık duyduğu ve Erdoğan'ın bir sonraki seçimde aday gösterilme ihtimalinin şimdiden rafa kaldırıldığı da kulislerde konuşulan iddialar arasında.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER