"Kadın hakları bizim için demokrasi meselesidir"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili açıklamalarda bulunarak bir kutlama mesajı yayınladı.

"Kadın hakları bizim için demokrasi meselesidir"

Tarihi 1857 yılına kadar dayanan bu özel günün hem ülkemiz hem de dünya kadınları için önemine değinen Nihat Zeybekci, kadın haklarının hiç olmadığı kadar iyileştirildiğini söyledi.

Zeybekci, "Biz AK Parti olarak yola çıkarken kadınlarımızın durumunu ve koşullarını iyileştirerek hakları konusundaki adımları bir demokrasi meselesi olarak gördük. Cumhurbaşkanımız, sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde her 8 Mart’ı yakıştığı şekilde kutluyoruz. Ayrıca kadınlarımızla ilgili hakları da yasalarımızla kuvvetlendirdik. Kadınlarımızın hakları hiç olmadığı kadar iyileştirildi."

“Ülkemizdeki en büyük kadın STK'sı AK Parti'mizdir”

Zeybekci, "Bugün ükemizdeki en büyük STK da, en büyük kadın topluluğu da Türkiye genelindeki 4 milyondan fazla kadın üyesiyle AK Parti'dir. Yine aynı şekilde sadece İzmir'de 200 bine yakın kadın üyemiz bulunmakta. Bizim vizyonumuz, kadınlarımızın her alanda daha aktif bir şekilde hayatın içinde ve daha fazla katılım sağlamalarıdır. Bu anlamda geçmişte de birçok proje üretmiş ve bunları hayata geçirmiş biri olarak gelecekte çok daha farklı çalışmalarla kadınlarımızı buluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

“On binlerce kadınımızı meslek sahibi yaparak istihdam sağlayacağız”

AK Partili Zeybekci, “Biz, gücümüzü en çok kadınlarımızdan alıyoruz. Projelerimiz arasında en önem verdiğimiz çalışmalarımız da kadınlarımızla ilgili. İzmir’de kadınlarımıza çok farklı imkanlar sunacağız. On binlerce kadınımızı meslek sahibi yaparak istihdam sağlayacağız. Kadın Eğitim, İstihdam ve İş Merkezleri açarak halıcılık ve el sanatları başta olmak üzere birçok alanda kadınımızı daha üretken ve ekonomide söz sahibi yapacağız. Aynı şekilde hep dediğimiz gibi hayatın her alanında tarım ve çiftçilik dahil olmak üzere kadınlarımıza eğitimden öğretime, sosyal sorumluluk projelerine kadar çok geniş çalışma alanları açacağız.” ifadelerini kullandı.

Zeybekci, “Kadınlarımızın üretime, üretmeye ve hayatın her alanında daha güçlü haklarla aktif olduğu bir Türkiye için çalışıyoruz. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın "8 MartDünya Kadınlar Günü”nü en kalbi dileklerimle kutluyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER