İzmirli o başkan maaşını İmamoğlu'na bağışladı

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İstanbul seçimlerine yönelik Ekrem İmamoğlu adına başlatılan bağış kampanyasında destek verdi. Gümrükçü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, maaşını bağışlayacağını duyurdu

İzmirli o başkan maaşını İmamoğlu'na bağışladı

BEN TV -

Yüksek Seçim Kurulu'nunun (YSK) İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararının ardından, Ekrem İmamoğlu'na destek de çığ gibi büyümeye devam ediyor. 23 HAziran'da İstanbul Belediye Başkanını seçmek için tekrar sandık başına gidecek olan İstanbul'da, Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu için vağış kampanyası başlatılmıştı.

Türkiye'nin dört bir yanından kapanyaya destek sürerken, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'de maaşını bağışlama kararı aldı. Sosyal medya hesabından aldığı bu kararı duyuran Gümrükçü; "Millet sayesinde aldığım maaşı millet için bağışlıyorum. Bu bağışı demokrasi hak, hukuk ve adalete sahip çıkmam için yapıyorum” ifadelerini kullandı. 

Gümrükçü’nün maaş bordrosunda bürüt 15 bin TL’lik rakam görünüyor. 

KUMBARALI DESTEK

Öte yandan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da oğlu Yağız Kaan ile birlikte destekleme kararı aldı. Kılıç, "Oğlum Yağız Kaan'ın kumbarasını, bütün çocuklar demokrasi baharında yaşasınlar diye Ekrem İmamoglu'nun kampanyasına bağışlıyoruz" açıklamasını yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER