İzmirli eski vekil, Davutoğlu ile siyasete döndü

Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nde İzmir'den dikkat çeken isimler yer aldı. Geçtiğimiz yıl siyaseti bıraktığını açıklayan AK Parti İzmir eski Milletvekili İbrahim Mustafa Turhan, Davutoğlu'nun A Takımında yer aldı. Ayrıca, 12 yaşında üniversiteye girip 17 yaşında mezun olarak tarihe geçen, Konak doğumlu İsmail Günaçar da listede yerini aldı.

İzmirli eski vekil, Davutoğlu ile siyasete döndü

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den ayrılmasının ardından kurduğu Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu belli oldu. Listede İzmir'den 3 isim de yer aldı.

DAVUTOĞLU İLE SİYASETE GERİ DÖNDÜ

İzmir siyasetinin yakından tanıdığı AK Parti eski Milletvekili İbrahim Mustafa Turhan, 2018 yılında yaptığı açıklamayla aktif siyaseti noktaladığını söyleyerek AK Parti'den de ayrılmıştı. Turhan; Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi ile siyasete geri dönmüş oldu.

Turhan, sosyal medya hesabından bu kararı; "Gelecek Türkiye’nindir!.. Geçmişe değil Gelecek’e bakıyoruz..." ifadelerini kullanarak duyurdu.

TARİHE GEÇMİŞTİ

Amerika Birleşik Devletleri'nde 12 yaşında üniversiteye girip, 17 yaşında mezun olarak tarihe geçen İsmail Günaçar da, Davutoğlu’nun yeni partisinin kurucular kurulunda yer aldı.

Günaçar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile de gençleri temsil etmekten onur duyduğunu belirterek; "Milletimiz, vatanımız, demokrasimiz, ve özellikle GENÇLERİMİZ için. Bu mücadelenin bir parçası olmaktan, bilime değer veren bir lider ile çalışmaktan, ve terk edilmiş gençlerimizi temsil etmekten çok gurur duyuyorum. Hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Ayrıca geçmişte AK Parti’de siyaset yapan Ali Alper Uzun listede görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER