İzmir’de yoğun tempo: Adaylar tanıtılacak!

Milletvekili aday listelerinin açıklanmasıyla birlikte tanıtım maratonu da başlıyor

İzmir’de yoğun tempo: Adaylar tanıtılacak!

Türkiye'de gözler 24 Haziran’da yapılacak olan genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleirne çevrilirken, siyasi partiler 600 kişilik milletvekili aday listelerini açıkladı. 

TBMM’ye iki bölgeden toplam 28 milletvekili gönderen İzmir’de de listeler belli oldu. Siyasi partilerde, listelerin açıklanmasının ardından aday tanıtım maratonu başlayacak. Siyasi partilerin adayları düzenlenecek programlarla tanıtıldıktan sonra, sahadaki çalışmalarına başlayacak.

İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), AK Parti, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) aday tanıtım programı takvimleri belli oldu:

CHP

CHP İzmir’in milletvekili adaylarının genel tanıtımları önce 26 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak. CHP İl Örgütü'nün bu tanıtımın ardından Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Pazar günü kente yapacağı ziyaret sonrası, gelecek hafta bir tanıtım programı yapacağı ya da aday tanıtım programını Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışıyla birleştirerek miting havasında bir organizasyon düzenleyeceği öğrenildi. 

AK PARTİ 

AK Parti’de aday tanıtım toplantısı 26 Mayıs Cumartesi günü yapılacak. Programa birinci bölgede liste başı olan İzmir Milletvekili ve Başbakan Binali Yıldırım da katılacak.

İYİ PARTİ 

İYİ Parti İzmir’in adayları 25 Mayıs Cuma günü Fuar İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde tanıtılacak. Program saat 10.15’te başlayacak. 

MHP 

MHP’de İzmir adayları tanıtım toplantısı kentte ilk yapılan program olacak. MHP İzmir Teşkilatı adaylarını 23 Mayıs Çarşamba günü (yarın) Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saat 10.30’da Anemon Ege Sağlık Oteli Balo Salonu’nda tanıtacak. 

HDP

HDP’de aday tanıtım toplantısının yeri ve tarihi belli oldu. HDP İzmir adayları 24 Mayıs Perşembe günü Fuar Göl Gazinosu’nda saat 17.00’te yapılacak törenle vitrine çıkacak. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER