İzmir silüetli poşetlerde, Mardin'in badem şekerini dağıttı

26. Dönem AK Parti Mardin Milletvekili olan Ceyda Bölünmez Çankırı, 27. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili olarak mazbatasını almasının ardından TBMM'ye kayıt yaptırdı.

İzmir silüetli poşetlerde, Mardin'in badem şekerini dağıttı

Öğlen saatlerinde eşi Talip Çankırı, oğlu Kaan Çankırı ve kızı Ceyda Çankırı ile TBMM'ye gelen Ceyda Bölünmez Çankırı 27. Dönemde Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel ile birlikte kaydını yaptırdı.

Kayıt işleminin ardından parlamento muhabirleriyle heyecanını paylaşan Ceyda Bölünmez Çankırı "Gönlümüzün başkenti kadim memleketimiz Mardin'i temsil etme şerefine nail olduktan sonra İzmir'i temsil etme gururunu da yaşıyoruz. Heyecanımız ilk günkü gibi devam ediyor. Güçlü Türkiye için yola çıktık. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde mecliste Ege'nin incisi İzmir'i temsil etmek, bu davaya hizmet etmek bizim için onurdur. Şimdi yapacak işimiz çok. Durmak yok, yola devam!" dedi. Sözlerine devam eden ÇANKIRI "AK Parti demokrat ve reformcu bir partidir. Kadın TBMM İdare Amiri olarak ve kadın milletvekili olarak açık yüreklilikle söylüyorum ki kadınlara yönelik sosyal ve siyasal alanda söylemi bir tarafa bırakarak, yaptığımız icraat ve attığımız adımlarla kadınlarımızı daha fazla sahiplenmeye devam edeceğiz." dedi.

SAAT KULESİ SİLÜETLİ TORBALARDA MARDİN BADEM ŞEKERİ

Parlamento muhabirlerine ve TBMM çalışanlarına üzerinde İzmir'in saat kulesi silueti olan torbaların içinde Mardin'in meşhur badem şekerlerinden ikram eden Ceyda BÖLÜNMEZ ÇANKIRI "Bu paketlerin dışı İzmir, içi Mardin. Mardin'den İzmir'e kurduğumuz gönül köprüsünü simgeliyor" dedi.

Ceyda Bölünmez Çankırı'nın milletvekilliği rozetini ise oğlu Kaan Çankırı taktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER