İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP İzmir'deki seçim zirvesini yorumladı

CHP İzmir, yerel seçim öncesinde hazırlıklarını sürdürüyor. Son olarak il yönetimi ve İzmir milletvekillerinin bir araya geldiği kahvaltıda, masadaki konuların başında aday belirleme yöntemi geldi.

İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP İzmir'deki seçim zirvesini yorumladı

Burak Cilasun / Ben HABER

Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in önderliğinde il yönetimi ve CHP İzmir Milletvekilleri, bir otelde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Aynı zamanda İzmir Milletvekili de olan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve İzmir milletvekillerinden Selin Sayek Böke ile Mahir Polat'ın da yer almadığı toplantıda, yerel seçimde izlenecek stratejilere yönelik olarak CHP Genel Merkezi'ne tavsiye niteliğinde bir çalışma yapıldı.

Yapılan toplantıda, il yönetimi ve milletvekili buluşmasının 15 günde bir gerçekleştirilmesi ve milletvekillerinin yapılacak planlama doğrultusunda başta köyler olmak üzere hızla sahada olmasına karar verildi.

"HER İLÇEYE AYRI STRATEJİ"

Toplantıyı Ben HABER için yorumlayan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, "Toplantımızda adayların belirlenmesinde her ilçeye ortak bir paket yöntemden ziyade ilçelerdeki duruma uygun şekilde her ilçede aday belirlemesi yapılırken farklı yöntemin gerekli olduğuna ilişkin fikir birliğine vardık. Çünkü kimi ilçelerde eğilim yoklaması yahut kamuoyu anketi gerekirken, kimilerindeyse merkez ataması gerekli. Başta Büyükşehir olmak üzere aday olacak kişilerin isimlerinden çok nitelikleri öne çıktı. Vardığımız ortak sonuç; İzmir'in sorunlarını bilen, örgütün içinden gelen bir İzmir Büyükşehir Belediye adayının çıkarılması oldu. Çünkü Cumhur İttifakı ile birlikte sonuçta seçimi çantada keklik gibi görmek yanlış olur. İzmir'de hangi aday başarılı olacak ve seçimi kazanabilecekse onunla çalışmanın önemine vurgu yaptık." dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER