İzmir listesi, Kocaoğlu'nu tatmin eder mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun partinin İzmir milletvekillerinin belirlenmesindeki yarış sonrası Kocaoğlu'nun yorumu merak konusu...

İzmir listesi, Kocaoğlu'nu tatmin eder mi?

Burak Cilasun / BEN Haber

Cumhuriyet Halk Partisi'nde milletvekili aday listelerinin hazırlandığı süreçte Ankara'ya gidip Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen, daha sonra da İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile birlikte son iki gün başkente adeta kamp kuran Aziz Kocaoğlu'nun bir kez daha "Olmazlar listesi" kabul gördü. Şubat ayındaki CHP Kurultayı'nda olduğu gibi listede görmek istedikleri ve istemedikleri şeklinde Kılıçdaroğlu'na iki liste verdiği öne sürülen Kocaoğlu'nun olmazları arasında yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Erdal Aksünger, Özkan'a yakınlığıyla bilinen Mehmet Şakir Başak kendine listede yer bulamadı.

İSTEDİĞİ İSİMLER YA GERİDE, YA DA HİÇ YOK

Bununla birlikte Kocaoğlu'nun vekil olmasını istediği isimler de arka sıralarda yer aldı. CHP İzmir İl eski Başkanı Ali Engin, İZBETON Genel Müdürü Hüseyin Sezer, Gaziemir eski İlçe Başkanı Umut Tekin, Nevzat Kavalar, Altan İnanç, Mehmet Birlik, Selma Nalbantoğlu gibi isimlerin bir kısmı listeye alınmazken, bir kısmı da seçilmesi çok zor sıralarda yer aldı.

AÇIKLAMASI MERAKLA BEKLENİYOR

Listedeki tablonun CHP Genel Merkezi tarafından Kurultay döneminden beri İzmir yerelinde uygulanan denge siyasetinin bir sonucu olarak görülürken, kulislerde sonuçtan hoşnut olmadığı dile getirilen Kocaoğlu'nun yapacağı açıklama ve CHP İzmir'de oluşacak yeni dengelerse merak konusu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER