İzmir'in dikkat çeken kadın adayları

Cumhur İttifakı'nın İzmir'deki adayları geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile açıklandı. Toplantıya, kadın adaylar damga vurdu

İzmir'in dikkat çeken kadın adayları

BEN TV / Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, İzmir'in ilçe belediye başkan adayları da belli oldu. 25 ilçede AK Parti kendi adayını çıkartacakken, 5 ilçede ise MHP adayı desteklenecek.

KADIN ADAYLAR DAMGA VURDU

Adayların tek tek tanıtıldığı toplantıya, AK Parti ve MHP'nin kadın adayları damga vurdu. Balçova, Güzelbahçe, Karşıyaka, Konak, Kiraz ve Çeşme'de kadın adaylar, seçim yarışı için yola çıktı.

Kadın adaylar iş kariyerlerinin yanı sıra, şık görünüşleri ile de dikkat çekti.

CHP 6 KADIN ADAYA NASIL KARŞILIK VERECEK?

Öte yandan, seçim sürecinin başından bu yana, özellikle CHP kanadında Büyükşehir için kadın aday formülü vurgulanırken, AK Parti'nin aday tanıtım toplantısında 6 kadın adayı açıklaması akıllara 'CHP, 6 kadın adaya nasıl karşılık verecek?' sorusunu getirdi.

İşte Cumhur İttifakı'nın kadın adayları:

Evrim Özen

Balçova Belediye Başkan adayı

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 12 Temmuz 1973 yılında doğan ve ilkokulu Akhisar Misak-ı Milli ilkokulunda okuyan Evrim Özen, ortaokulu Balçova Ortaokulunda, liseyi ise İzmir Selma Yiğit Alp lisesinde okumuştur.

Dokuz Eylül Üniversitesi 1996 yılında mezun olan Evrim Özen çalışma hayatına 1998 yılında başlamıştır. Evrim Özen 20 yıldır İzmir Bürosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. 2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği Adaylıyı ile siyasete atılan Özen, 2014 yılından bu yana aralıksız olarak Meclis Üyeliği, Grup Sözcülüğü, Grup Başkanlığı ve İlçe Başkanlığı görevlerini yönetmiştir.

1 yıldız Scuba Dalış Eğitmeni ve amatör denizci olan Özen 35 yıldır Balçova'da ikamet etmektedir. Evrim Özen iki çocuk annesidir.

Burcu Dereci

Güzelbahçe belediye başkan adayı

Burcu Dereci, 5 Kasım 1981 tarihinde İzmir'in konak ilçesinde doğdu. İlk, orta ve Lise eğitimini İzmir'de tamamladıktan sonra Finlandiya Helsinki Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2005 yılında kendi güzellik merkezlerini kurarak başlayan Dereci, halen bu sektörde hizmet vermektedir. Dereci evli ve 2 çocuk annesidir.

Ayda Maç

AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan adayı

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesinden mezun olan Ayda Maç Saryal, 3 yıl süreyle İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Proje Danışmanlığı yaptı. Mavişehir 1. ve 2. etap konut projesi uygulamasında 10 yıl çalıştı. Ayda Maç Saryal, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı İzmir Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğünde İmar ve Afet İşleri Şube Müdürlüğü ve İl Müdür Yardımcılığı ve ardından Buca Belediyesinde Başkanlık Teknik Koordinatörü olarak da görev yapmıştı. Ege-Koop'da göreve başlayan Ayda Maç Saryal, Ege-Koop Genel Başkan Danışmanı olarak çalışmalarını sürdürecek. Ayda Maç Saryal, iki çocuk annesi.

Saliha Özçınar

AK Parti Kiraz Belediye Başkan Adayı

7 Şubat 1983 Kiraz doğumlu. İlköğrenimini Kiraz'da, orta öğrenimini Ödemiş'te tamamladı.

2001-2005 yılları arası Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2014 yılına kadar özel bir etüt merkezinin işletmeciliğini yaptı. 2014 yılında Mahalli İdareler Seçimlerinde Kiraz Belediye Başkanı seçildi. 1 çocuk annesidir.

Sema Aydın

AK Parti'nin destekleyeceği MHP Çeşme Belediye Başkan Adayı

Sema Aydın, son bir yıldır Alaçatı'da turizm işletmeciliği yapmaktadır. Alaçatı Turizm Derneği'nin üyesidir.Ailenin eğitim sektöründeki girişiminde de ortaklığı bulunan Aydın, sonrasında bireysel olarak turizm ve fuarcılık alanına geçiş yapmıştır.İzmir iline bağlı bir belediyede Kültür ve Turizm Müdürlüğü yaptıktan sonra, fuarcılık alanına yönelmiştir. Dubai, Hindistan, Yunanistan, Belçika başta olmak üzere, yurt dışındaki birçok fuarın Türkiye temsilciliğini yapan Sema Aydın, sahibi olduğu organizasyon şirketi ile de Türkiye ve ülke dışında kongre, konferans, lansman ve festival gibi etkinlikler gerçekleştirmiştir.Uzun yıllar Türkiye ile Yunanistan, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler arasında da danışmanlık hizmeti vermiş, uluslararası piyasalarda birçok ticari anlaşmanın yapılmasına vesile olmuştur. TÜGİAD- Türkiye Genç İşadamları Derneği Ege Şubesinde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Aydın, halen Türk Yunan Ticaret Odası Türkiye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.İki çocuk annesi olan Aydın, amatör olarak resim yapmaktadır. Sporun tüm dallarını denemiş, uzun yıllar basketbol oynadıktan sonra hız tutkusunu ralli eğitimi ile tamamlayıp, extreme sporlara ilgisi vardır.

Melek Eroğlu

AK Parti İzmir Konak Belediye Başkan Adayı

Melek Eroğlu, İlk, orta ve lise eğitimini Samsun'da, üniversite öğretimini Trabzon'da tamamladı. 1990 yılında İzmir'e yerleşti.2011'de AK Parti il yönetiminde görev aldı. Daha sonra seçim koordinasyon merkezi program sorumlusu olarak görev yaptı. 7 yıllık yönetim kurulu üyeliği boyunca il başkan yardımcılığı ve ilçe bölge başkanlıkları görevlerini sürdürdü. Çeşitli mimari projeler ve inşaat yapıyor. Aynı zamanda kent mobilyaları tasarımı ve üretimi ile uğraşıyor.Melek Eroğlu, evli ve 2 çocuk annesidir

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 16:14
YORUM EKLE

banner47