İzmir'in CHP'li milletvekilleri mazbatalarını aldı

24 Haziran'da yapılan erken seçimde seçilerek CHP'den 27.Dönem İzmir Milletvekili olan isimler mazbatalarına kavuştu. İl Seçim Kurulu'nda gerçekleşen programda yer almayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun mazbatasını CHP İl Başkanı Yücel, Genel Başkan Yardımcısı Özkan'ın mazbatasını ise MYK Yardımcısı Başak aldı.

İzmir'in CHP'li milletvekilleri mazbatalarını aldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24 Haziran'da yapılan 27.Dönem Milletvekilliği seçimlerinde İzmir'den iki bölgeden 7'şer olmak üzere toplam 14 ismi TBMM'ye taşımayı başardı. 

CHP'den İzmir Milletvekili seçilen isimler mazbatalarını Kültürpark'ta bulunan İl Seçim Kurulu'ndan toplu bir şekilde aldı. 

7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'nin ardından 24 Haziran'daki erken seçimde de İzmir'den bir kez daha milletvekili seçilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mazbatasını ise kendisini temsilen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel aldı.

ŞEREF VE ONUR DUYDUM 

Yücel, Kılıçdaroğlu’nun mazbatasını aldıktan sonra şunları söyledi: Atatürk'ün yolundan sapmadan devam edeceğiz. İzmir demokrasiye ve hoşgörüye sahip çıktı, 14 arkadaşımız milletvekili seçildi. Seçilen tüm milletvekillerimiz ülkemizdeki demokrasi, huzur ve barış için mücadele edecek. Genel Başkanımız yoğun programı nedeniyle katılamadı. Kendisine mazbatasını yarın götüreceğim. Kendisinin mazbatasını almaktan şeref ve onur duydum.

CHP'de yeniden İzmir Milletvekili seçilen Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın mazbatasını da MYK Yardımcısı Şakir Başak aldı. 

İl Seçim Kurulu'nda gerçekleşen programda milletvekillerinin bazılarının mazbatalarını eşleri ve çocuklarıyla alması dikkat çekerken, TBMM'de İzmir'i temsil edecek isimlerden önemli mesajlar geldi. 

NE MESAJ VERDİLER? 

İlk kez milletvekili seçilen isimlerden Bedri Serter mazbatasını eşi İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Başkanı Huriye Serter ile birlikte alırken, alan çalışmalarında kendisini yalnız bırakmayan eşine teşekkür etti. 

İzmir'in bir başka yeni milletvekili Mehmet Ali Çelebi de mazbatasını eşi ve çocuğuyla birlikte aldı. Çelebi'den "Umudu dirençle devam ettirmeyi sürdüreceğiz” mesajı geldi. 

TBMM'nin bir başka yeni İzmirlisi Mahir Polat da mazbata gururunu eşi ve çocuğuyla birlikte yaşadı. Polat, İl Örgütü ve ilçe örgütlerine 24 Haziran seçimleri sürecindeki saha çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. 

"MAZBATAMI ÖRGÜT ADINA ALIYORUM"

Mazbatasını eşi ve çocuğuyla birlikte alan bir başka isim olan Ednan Arslan ise “Gençlik örgütlerden geldim. Erzincan’ın Tercan’a bağlı bir köyünden gelip vekil seçildiysem bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum. Mazbatamı örgüt adına alıyorum. Demokrasi mücadelemiz sürecek” dedi.  

İlk kez milletvekili seçilen isimler arasında yer alan Sevda Erdan Kılıç, mazbatasını eşi ve çocuğuyla alırken, 2. Bölge 14. Sıra Milletvekili Adayı Ebru Okay’ı da davet etti.  Kılıç, “Ebru Okay’ı davet ettim. Çünkü bizimle 1. sıra adayıymış gibi çalıştı. Yıllarca örgüt içinde çeşitli kademelerde mücadele verdim. Mücadelemi vekil olarak sürdüreceğim” dedi.

"SİYASETİ YİNE BİLGİ VE ÜRETKENLİK ÜSTÜNE YAPACAĞIZ"

25 ve 26. Dönemin ardından üst üste üçüncü kez vekil seçilen Murat Bakan, “Zor bir dönem geçirdik. Seçimler, darbe girişimi. Önümüzde yeni 5 yıllık dönem var. Kardeşliğin, beraberliğin, barışın olduğu bir dönem temenni ediyorum. Seçim sürecinde özverili çalışmaları nedeniyle İl Başkanımız Deniz Yücel ve örgütümüze teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönem siyasetimizi yine bilgi ve üretkenlik üzerine yapacağız” diye konuştu. 

"SEÇİMLERİN CİDDİ BİR MALİ KÜLFETİ VAR"

Bakan gibi 'üçüncü kez mazbata alan' Tacettin Bayır ise şöyle konuştu: Üç yıl da üçüncü mazbatayı aldık. Umarım 1 yıl içinde dördüncüsünü almayız. Seçimlerin ülkeye ciddi bir mali külfeti var...

Oğluyla birlikte mazbatasını alan Kamil Okyay Sındır açıklamasında “Milletimizin iradesiyle TBMM yasama organında bir dönem daha çalışma görevi aldım. Dolayısıyla bu mazbata milletimizin bana verdiği görevin belgesidir. Bu görevi örgütümle, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün kadrolarıyla birlikte kadınlarımız, gençlerimiz ile milletimize en iyi hizmeti verebilmek adına teslim aldım. Bütün arkadaşlarımın alınterinin olduğu bu mazbataya layık olmaya çalışacağız. Demokrasi adına, birlik ve beraberliğimiz adına, barış adına her şeyden önce adalet adına bu mazbataya layık olarak görev yapma çabası içerisinde olacağım” dedi.

(Gerçek İzmir)


 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER