İzmir'in adayı o tarihte mi açıklanacak?

CNN-Türk'te yayınlanan gazeteci Hande Fırat'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Gece Görüşü programına, İzmir damgasını vurdu.

İzmir'in adayı o tarihte mi açıklanacak?

31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler öncesi yoğun bir hareketlilik yaşanan İzmir'de, AK Parti-MHP kanadı Büyükşehir ve 30 ilçe adaylarını açıklarken, gözler CHP-İYİ Parti cephesine çevrildi. CHP'nin adaylarının açıklanmasında sürekli olarak beklentilerin ertelenmesi kentte rahatsızlığa neden olurken, sürecin uzunluğunun nedeni de tam olarak anlaşılmış değil.

Gazeteciler Abdülkadir Selvi, Gürkan Hacır, Murat Çelik ve siyaset blimci Prof. Dr. Mehmet Şahin konuk olduğu, Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programda, İzmir'in seçim gündemi de konuşuldu.

Gazeteci Gürkan Hacır; İzmir'in olası adaylarının Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Milletvekili Murat Bakan ve İş insanı Figen Baz olduğunu vurguladı.

İKİNCİ PM'DE AÇIKLANACAK

Öte yanan programda; 17 Ocak'ta gerçekleşecek olan Parti Meclisi'nde İzmir adaylarının gündemde olmadığı, ikinci yapılacak olan PM'de açıklanması beklendiği, onun da Şubat ayını bulmayacağı ifade edildi.

HACIR'DAN İLGİNÇ ÖZKAN İDDİASI

Konsessus Araştırma Şirketi'nin, İzmir üzerinde yaptırdığı anket çalışmasında Batur, Soyer, Bakan ve Özkan üzerinden bir çalışmada Özkan isminin ön plana çıktığını ifade eden gazeteci Hacır; Özkan ile yaptığı telefon görüşmesinde; 'Benim çıkmam doğal. Hem medya geçmişim, hemde Ergenokon sürecinde yaşanan süreçte benim önde çıkmam normal. Bu durum ama diğer arkadaşlarıma haksızlıktır ve biz İzmir'i büyük bir farkla kazanacağız' şeklinde konuştuğunu ifade etti.

KOCAOĞLU, BATUR'DAN YANA

Öte yandan, parti kaynaklarından elde edilen bilgiler neticesinde; Kocaoğlu'nun, Narldere Beledİye Başkanı Abdül Batur ismine yakın olduğu programda dile getirildi. Batur, İzmir'de Büyükşehir adaylığı için halihazırda mücadele eden tek metropol ilçe belediye başkanı olarak dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER