İzmir'i almaya değil, kendimizi vermeye geldik!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, aday tanıtım toplantısında konuştu. Zeybekci, "İdeoloji kılıfındaki beceriksizler, İzmir'in zamanını çalmıştır." dedi.

İzmir'i almaya değil, kendimizi vermeye geldik!

BEN TV- AK Part'nin İzmir'de gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısında kürsüye çıkan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, yoğun sloganlar altında bir konuşma gerçekleştirdi.

"MAZERET YOK, YOLA DEVAM"

"İzmir'in makus talihini yeneceğiz, İzmir'i şahlandıracağız" diyen Zeybekci şunları söyledi:

Bugün burada adayı açıklanacak adaylarımıza da aldıkları emanetin hayırlı olmasını diliyor ve tebrik ediyorum. İzmir sevginin, barışın, dostluğun, kültürlerin kesişme noktasıdır. Nasıl ki Napolyon İstanbul için 'Dünya bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu.' dedi, Heredot da İzmir'i gökkubbenin altındaki en güzel yer olarak tanımlamıştır. Anadolu topraklarının demiryoluyla ilk buluşması da İzmir'de gerçekleşmiştir. İzmir milletimiz için hem kurtuluşun, hem kuruluşun simgesidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'dan yaktıkları ateş, Ege'de harlanmış ve vatan savunmasının durağı olmuştur. Ege'nin efeleri, zeybekleri ve kızanları İzmir aşkıyla şehadete yürümüşlerdir. Ülkemizde ilk futbol takımı da İzmir'de kurulmuş ve ilk müsabaka İzmir'de oynanmıştır. Çok partili hayata geçişin temeli İzmir'de atılmıştır. Maalesef İzmir hak etmediği bir konumda. Günümüz dünyasında ülke yarışından daha çok şehir yarışı var. Allah'ın izni ve zat-ı alinizin desteğiyle İzmir bu yarışta hak ettiği yerde olacaktır. İzmir'imiz bahaneler ve mazaretlerle gelişimi ıskalamıştır. İdeoloji kılıfındaki beceriksizler, İzmir'in zamanını çalmıştır. İzmir'de mazeretler dönemi bitecektir. İzmir'imizde sloganımız 'Mazeret yok, yola devam!' olacaktır.

"İZMİR'İ ŞAHLANDIRACAĞIZ"

"İzmir'de, mazeretler bitecek mi? Beceriksizler gidecek mi?" diyerek salona seslenen Zeybekci, iktidar tarafından İzmir'e yapılan hizmetleri sayarken İzmir-İstanbul Otoyolu başta olmak üzere çeşitli projelerden bahsetti. Zeybekci, "31 Mart akşamına kadar gönülleri fethedeceğiz. Önce gönülleri inşa, sonra da İzmir'i ihya edeceğiz. Gönüller yapmaya hazır mıyız? Biz yollar, köprüler, tramvaylar, spor salonları yapmadan önce gönüller yapacağız. Aşkımızı anlatırken aynı zamanda dinleyen, ayrıştıran değil birleştiren olacağız. İnsanın rızasının alınmadığı işten hayır gelmez. Asla yalan söylemeyeceğiz. Söz verdik mi canımız pahasına tutacağız. Emanete ihanet etmeyeceğiz. İzmir'i şahlandıracağız. Ocak ortasında projelerimizi açıklayacağız. İzmir 5 yılda hak ettiğini alacaktır. Biz bu aziz millete hizmet etmeyi Allah'ın bir lütfu olarak bildik. İzmir'i almaya değil, kendimizi İzmir'e vermeye geldik." dedi.

YORUM EKLE

banner47