İzmir'den İstanbul'a otobüs seferberliği

YSK'nın İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararının ardından, İzmir'den de Ekrem İmamoğlu destekleri gelmeye devam ediyor. Buca ve Çiğli Belediye Başkanlarından, İstanbul seçimlerinde oy kullanmaya gidecekler için 'otobüs' hamlesi geldi.

İzmir'den İstanbul'a otobüs seferberliği

BEN TV - Yüksek Seçim Kurulu'nun çok tartışılan İstanbul seçimlerini yenilemeye yönelik kararının ardından, gözler 23 Haziran'a çevrildi. Ekrem İmamoğlu için 'Her Şey Çok Güzel Olacak' şeklinde yapılan paylaşımlarla destekler peş peşe gelirken, bir destek de İzmir'in 2 belediye başkanından geldi.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, kendisine İstanbul'da oy kullanmak için bilet isteyen takipçisine "22 Haziran’da tüm İstanbulları Flamingolarla birlikte sandığa yollamak için biri Anadolu’ya diğeri Avrupa’ya olmak üzere iki İstanbul otobüsü benden” sözleri ile yanıt verdi.

Öte yandan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da İstanbul'da ikameti bulunan ve İzmir'de okuyan üniversite öğrencileri için kolları sıvayarak, tüm üniversite öğrencilerinin İstanbul'a ücretsiz götürüleceğini ifade etti.

CHP GENÇLİK DE KOLLARI SIVADI

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan da sosyal medya hesabından, İstanbul’da oy kullanmaya gitmek isteyip de durumu olmayan gençlerin gidiş-dönüş biletlerini karşılayacaklarını duyurdu.Uyan; “ İzmir'imizde yaşayıp da Istanbul'da oy kullanmaya gitmek isteyip ancak durumu olmayan genç arkadaşlarımızın gidiş-dönüş biletlerini karşılayıp üzerine birde boyoz hediye edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER