İzmir'de 'siyasi' trafik: Cumhur İttifakı buluştu

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Nisan ayında göreve gelmesinin ardından ilk ziyaretini MHP İzmir İl Başkanlığı'na gerçekleştirdi. Buluşmada, her iki başkan da önemli mesajlar verdi.

CANSU TEMİR AKSU-BEN TV

İzmir'de yoğun bir siyasi hareketlilik yaşanıyor. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından aldığı bir kararla görevinden istifa eden Aydın Şengül, Nisan ayında görevi Kerem Ali Sürekli'ye teslim etmişti. Sürekli, teşkilat içindeki çalaşımlarını tamamlar tamamlamaz sahaya adım attı. İlk ziyaretini Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlerde birlikte çalışma yürüttüğü MHP İzmir İl Başkanlığı'na yaptı.
 
Beraberindeki yönetiler ile MHP İzmir İl Başkanı ziyaret eden Sürekli, önemli açıklamalarda bulundu. Aliağa'da meclis üyeliklerinde yaşanan 4 istifayla ilgili 'baskı' iddialarına da yanıt veren Sürekli; 'Beni bilen bilir. Bir İstfa değil, geri dönüşlerle ilgili bir süreçti." dedi. 

"BU RESMİ BİR ZİYARET, SANMAYIN Kİ GÖRÜŞMÜYORUZ"

MHP İl Başkanı ile devamlı görüştüğünü ama bunun ilk resmi ziyaret olduğunu ifade eden Sürekli;"İade-i ziyarette bulunuyoruz. İl başkanlığına atanmamızdan sonra gelen ilk heyetlerdi. Bende ilk iade- i ziyaretimi MHP'ye yapıyorum. Ama bu resmi bir ziyaret, sanmayın ki görüşmüyoruz. Telefonla görüşüyoruz, süreci birlikte yönetiyoruz. Haftalık olağan görüşmemizi yapıyoruz. İzmirle ilgili görüş alış verişinde bulunuyoruz. Cumhur ittifakı ortağımızla izmir'de çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Arkasından 23 Haziran gündeme geldi. Orada da MHP İzmir Teşkilatı İstanbul'da çalışmalarda bulundular ve bize büyük katkıları oldu. İnşallah İzmirimiz için Türkiyemiz için çalışmalarımızı birlikte sonuna kadar sürdüreceğiz. Yerelde muhalefeti birlikte yapacağız. Ama biz iktidar partisiyiz. Bu prensipler doğrultusunda çalışacağız. Talepleri istekleri alacağız, almaya devam edeceğiz. Özellikle yerelde 4 yıllık seçimsiz dönemde yapılması gerekenleri, bizler Cumhur ttifakı olarak ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Ulusal poliklarda da öncü olamalıdır İzmir. Bizde İl başkanları olarak destek vereceğiz. " şeklinde konuştu.

"HAÇLI SALDIRILARINA İNAT BiR ARADA OLMALIYIZ"

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ise, AK Parti'nin bu ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "Anlamlı bir haftada oldu ziyaret. Yoğun bir hafta, bugün Bosna Katliamının yıl dönümü. 15 Temmuz'un yıl dönümü. Haçlı saldırıları devam ediyor. Türk devletinin de mücadelesi devam ediyor buda bana aynı yerde olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Cumhur İttifakı oluşumuzun dışında bile haçlı saldırılarına inat bir arada olmamız gerektiğini düşünüyorum. Ayaklarınıza sağlık. Çok sağolun." dedi. 


AK Parti'li Sürekli ise, ilk milletvekili seçildiğinde yaptığı ilk ziyaretin Bosna olduğunu anımsatarak; "İlk Milletvekili seçildiğimde yaptığım ilk ziyaret Bosnaydı. Hakikaten bir trajedi. Bende bu vesile ile oradaki zulmü lanetliyorum. Bu zulümlere karşı Cumhur İttifakı mücadeleye devam edecek." şeklinde konuştu.

"İSTİFA DEĞİL, GERİ DÖNÜŞLERLE İLGİLİ BİR SÜREÇTİ"

Açıklamaların ardından basın mensuplarının sorunlarını yanıtlayan Sürekli;  Aliağa'da yaşanan 4 istifa ve bu istifaların 'baskı' olarak nitelendirilmesiyle ilgili olarak; "Beni bilen bilir. Biz beraberiz, onlar AK Parti'nin MHP listesinden seçilmiş üyeleriydi. O süreç devam ediyor. Bir İstifa değil, geri dönüşlerle ilgili bir süreçti. Biz de başkanımızla bu konuda beraber hareket ediyoruz. " ifadelerini kullandı.

Öte yandan; dün CHP- İYİ Parti buluşmasında İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ın; 'Her 15 günde bir AK Parti- CHP ve İYİ Parti olarak bir araya gelip İzmir'in sorunlarını konuşmalıyız' önerisinde MHP'ye yer vermemesi sorulan Şahin; çarpıcı bir çıkışa imza atarak; "Küçük konuları, daha sonra konuşuruz." dedi. 

Açıklamaların ardından görüşme, basına kapalı olarak devam etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER